im. ''Generała Stefana Roweckiego - Grota''

W czwartek 18 stycznia 2018 roku, dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział
w Mistrzostwach Miasta Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt. W rywalizacji tej wzięły udział cztery ekipy: IV LO, SP 2, SP 10, SP 3. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym.
IV LO – SP 3 5:0 (5’ Chudy, 9’ i 10’ Woźniak, 10’ Siemek, 11’ Woźniak)
IV LO – SP10 5:0 (8’ Chudy, 9’ i 10’ Jakubiak, 12’ Chudy, 12’ Woźniak)
IV LO – SP 2 0:0
IV LO reprezentowały: Julia Chudy (K), Oliwia Błaszczyk (Br.), Woźniak Natalia, Siemek Marta, Jakubiak Sandra, Pisarek Wiktoria, Cieślik Zuzanna, Szewczuk Nikoletta, Jaroszewska Dominika.
Trener: Julita Ziółkowska
Dnia 10 stycznia 2018 roku klasa III a uczestniczyła w nietypowej lekcji wf-u, która odbyła się w Parku Trampolin „Saltos” w Łodzi. Godzinne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów składały się z rozgrzewki, nauki i doskonalenia podstawowych elementów akrobatyki oraz gry w zbijaka.
Opiekunem grupy była wychowawczyni klasy III a – p. Joanna Pająk.
15-01-2018

Projekt eTwinning

Uczniowie klasy I a wzięli udział w 10-tej edycji międzynarodowego projektu realizowanego na platformie eTwinning pt. "Christmas cards exchange 2017". W projekcie współpracowaliśmy z uczniami z różnych typów szkół z Włoch, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Turcji, Grecji, Niemiec oraz Polski. Zadaniem uczestników projektu było przygotowanie własnoręcznych kartek świątecznych wraz z życzeniami w języku angielskim i przesłanie ich do wybranych szkół. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawowała p. Joanna Pająk- nauczyciel języka angielskiego.
06-01-2018

APEL O KREW!

15 stycznia 2018 roku (poniedziałek) od godziny 9:00 w budynku IV LO w Piotrkowie Trybunalskim ul. Broniewskiego 5 WSZYSCY CHĘTNI mogą oddać krew.
14- letni Mateusz, uczeń naszej szkoły, kilka dni temu dowiedział się o swojej chorobie - ostrej białaczce.
Teraz sam potrzebuje naszej pomocy.
APEL O KREW !
Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości i wytchnienia od codziennego pędu. Życzymy, by Św. Mikołaj przyniósł Wam i nam wszystkim najpiękniejszy prezent - dużo miłości! Życzymy wszystkim Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom wszystkiego najlepszego. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Jasełka szkolnych.
Okres Bożego Narodzenia to czas harmonii i miłosierdzia. Pragnąc podzielić się nastrojem świątecznej radości z innymi, uczniowie naszej szkoły po raz III przygotowali siedem paczek składających się z różnorodnych produktów. Trafiły one już do rodzin. Koordynatorami akcji byli: Samorząd Uczniowski oraz pedagog liceum.
Gorąco dziękujemy za wsparcie wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy IV LO. W dniu 17 listopada 2017 r. w auli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendium odebrała: Patrycja Oleksiewicz uczennica klasy III B. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Właśnie zakończyliśmy doroczną szkolną zbiórkę karmy w ramach akcji „Wigilia dla zwierząt”. Zebraną żywność w naszym imieniu do piotrkowskiego schroniska przekazały dziewczęta z klasy IB, będące od niedawna jego wolontariuszkami.
Dziękujemy tym, którym los zwierząt nie jest obojętny za okazaną pomoc.
Z okazji Jubileuszu 26–lecia istnienia Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy - Górników oraz święta patronki górników św. Barbary w Starostwie Powiatowym odbyła się uroczystość, podczas której osoby działające przez lata na rzecz związku otrzymały pamiątkowe medale. W tym gronie znalazło się również nasze liceum.
14-12-2017

Nasi młodzi radni

Miło nam poinformować, że nasze dwie uczennice Julia Majewska i Julia Lewińska
w miniony piątek  8 grudnia 2017 roku otrzymały akty nominacyjne do Młodzieżowej Rady Miasta, w której skład weszło 25 osób z 10 szkół ponadgimnazjalnych
w PiotrkowieTrybunalskim.
Młodzi radni będą mieli możliwość podejmowania inicjatyw i działań na rzecz środowiska lokalnego. Pierwsza sesja MRM odbędzie się w styczniu.
Życzymy wielu sukcesów!

ul. Broniewskiego 5