IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. ''Generała Stefana Roweckiego - Grota''

W  piątek 13 października 2017 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Pan Dyrektor wręczył nauczycielom nagrody Dyrektora szkoły.
Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych. Dzień ten, był również świetną okazją by uczniowie klas pierwszych oficjalnie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności IV liceum. Po uroczystej przysiędze na sztandar szkoły odbyły się tradycyjnie otrzęsiny. Które tradycyjnie wygrali uczniowie klasy 1C.
W czwartek 12 października 2017 roku ponad pięćdziesięciu uczniów naszego liceum pojechało na wycieczkę do Warszawy. Na początek Muzeum Narodowe. A tam dwie różne lekcje muzealne: „W blasku średniowiecza” i „Galeria kontrastów, lata 1914–1939”.
Następnie mogliśmy „poczuć się jak VIP-y”, zwiedzając miejsca na Stadionie Narodowym, miejsca, do których nie zaglądają zwykli kibice oglądający mecze. Dla osób zainteresowanych sportem i nie tylko była to nie lada gratka.
A wieczorem prawdziwa uczta duchowa: najpierw zwiedzanie zakamarków Teatru Powszechnego, a później udział w niezwykle plastycznym, przejmującym spektaklu w reżyserii i adaptacji Krzysztofa Garbaczewskiego zrealizowanym na podstawie prozy Reymonta pt. „Chłopi”. Kto czytał powieść noblisty, miał okazję porównać swoje odczucia z interpretacją aktorów „teatru, który się wtrąca”. Kto nie czytał, mógł swoje wyobrażenia o wsi współczesnej i tej sprzed stu lat skonfrontować z obrazem przemawiającym ze sceny. Kto nie był, niech żałuje…
Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była okazją do oficjalnego ogłoszenia wyników Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
i Niemieckojęzycznych, który zorganizowano w IV LO w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas licealnych
i gimnazjalnych. Jak się okazało, pytania testowe były sporym wyzwaniem dla uczestników. Ostatecznie jednak najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili i nagrody otrzymali:
Kamil Błaszczyk (klasa IIB LO) – I miejsce
Piotr Ogłoza (klasa IIA LO) – II miejsce
Mateusz Misztela (klasa IIIC LO) – III miejsce
Chłopakom gratulujemy, a wszystkim naszym uczniom życzymy motywacji do pogłębiania swojej wiedzy
i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
W rozegranych 17 października 2017 roku w Zelowie półfinałach województwa łódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych chłopców drużyna IV LO tak jak i wcześniej w zawodach LA okazała się najlepsza.Nasz zespół wyprzedził LO z Bełchatowa oraz ZSP 1 z Piotrkowa Tryb.Dzięki tej wygranej wystartujemy w finałach województwa łódzkiego, które odbędą się 25 października w Poddębicach.
Skład IV LO:
Dawid Błaszczyk, Mateusz Misztela, Daniel Mazurczyk, Adam Łączny, Adam Baryła, Mateusz Kowalski, Tobiasz Dzik, Nataniel Balcerzyk i Mateusz Sciepłek
W półfinałach dziewcząt w kategorii gimnazjum drużyna naszej szkoły zajęła 2 miejsce. Najlepsze czasy uzyskały:
Julia Chudy 3,48
Marta Siemek 4,04
Julia Jarzębska 4,26
Natalia Woźniakk 4,31
Opiekunowie: Tomasz Wychowałek i Julita Ziółkowska
Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w projekcie ekologicznym, który będzie trwał przez cały rok szkolny 2017/2018. Uczniowie, którzy przyniosą największą ilość zakrętek, makulatury oraz plastikowych butelek PET zdobędą cenne nagrody! Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – fotograficznym pod tytułem „Natura – piękno wokół nas”. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminach w załącznikach, na tablicy informacyjnej przy sali nr 10 oraz u organizatorów p. Elizy Owczarek i p. Aldony Herbert.
Mistrzostwa Piotrkowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się w czwartek 12 października 2017 roku na Stadionie Miejskim "Concordia". O mistrzowski tytuł walczyli licealiści, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych, którzy przebiegli w sumie kilkaset kilometrów. Ścigało się tam ponad 200 osób.
Nasze uczennice z klasy III B po raz kolejny pomagają w akcji Rak`n`Roll w zeszłym roku była to Anna Święconek w tym roku (10 października) były to: Aleksandra Bąkowicz
i Patrycja Oleksiewicz.
Fundacja Rak’n’Roll zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Jest to akcja o nazwie "Daj włos!", która polega na oddaniu minimum 25 cm włosów z których powstaną później peruki dla chorych na raka kobiet.
Serdecznie gratulujemy dziewczynom.
Mateusz Piesik uczeń klasy II C otrzymał powołanie do Reprezentacji Polski Soccer Skills na sezon 2017 / 2018. Powołanie do reprezentacji otrzymują wyłącznie osoby, które w trakcie obozów organizowanych w 2017 roku przez Polish Soccer Skills wykazały się ogromnym potencjałem piłkarskim oraz motorycznym.
Serdecznie gratulujemy
 Dnia 6 października 2017 rokuna deskach MOK zagościli w pokazie mody uczniowie naszego liceum. Pokaz odbył się w ramach VII Wieczoru Tańca i Mody - Piotrków 2017.
Było naprawdę elegancko i dostojnie. Zobaczcie sami.
Zdjęcia użyczyli:
Marcin Saciński oraz Dominika Górecka
W dniu 4 pażdziernika 2017 roku uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego zajęli I miejsce w  grze miejskiej zorganizowanej z okazji 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Gratulujemy

Kontakt

ul. Broniewskiego 5
97-300 Piotrków Trybunalski
tel./fax 44 6486550
e-mail: liceum4@liceum4.piotrkow.pl

Poniedziałek 23 paździenika 2017

Seweryn, Giedymin, Małogost, Marlena, Ignacy, Roman, Jan, Domicjusz, Gracjan, Gracjana, Gracjanna, Klotylda

Na skróty