Życzenia
Jesień to czas, gdy pogoda nie zawsze rozpieszcza, wieczory stają się coraz dłuższe i więcej czasu spędzamy w domu. A my wczoraj, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, postanowiliśmy wykorzystać znane i lubiane tradycyjne gry jako sympatyczny sposób spędzenia czasu w szkole.
Nasi uczniowie (i nauczyciele) na godzinach wychowawczych i nie tylko pokazali, w co lubią grać i ile radości daje taka aktywność. A zalet gier planszowych i podobnych jest całe mnóstwo:
- są świetnym ćwiczeniem dla mózgu
Ponieważ zabawa stymuluje obszary mózgu odpowiedzialne za tworzenie złożonych myśli i pamięci, pomaga w ćwiczeniu podstawowych umiejętności poznawczych, takich jak rozwiązywanie problemów
i podejmowanie decyzji. Gry planszowe są dobre dla rozwoju umysłowego dzieci i zwiększenia inteligencji nastolatków.
--zmniejszają stres
Śmiech jest „efektem ubocznym” grania w gry planszowe i jest jednym z podstawowych składników kreatywności i przyjemnej nauki. Granie w gry planszowe uwalnia endorfiny, naturalne substancje chemiczne poprawiające samopoczucie, a śmiech i ogólnie dobra zabawa sprzyjają zmniejszeniu napięcia i odprężeniu.
- zbliżają ludzi i wzmacniają relacje
Czy ktoś gra sam w grę planszową? Oczywiście, że nie. Podstawą gry planszowej jest współpraca. Łączy nieznajomych i starych przyjaciół. To idealny sposób na spędzenie czasu w miłym towarzystwie
i wzmocnienie więzi z innymi ludźmi.
- w pewnym sensie przypominają, jak to jest żyć w prawdziwym świecie
Tradycyjne gry wyciągają ludzi ze świata cyfrowego, angażując nas w działania, które nie wymagają wpatrywania się w ekran smartfona czy komputera, a tego bardzo potrzebujemy w dzisiejszym świecie.
- uczą, jak wyznaczać cele i być cierpliwym
Zwycięstwo wymaga strategii, koncentracji i cierpliwości. Gry planszowe uczą pracy zespołowej oraz umiejętności wygrywania i przegrywania.
- zwiększają kreatywność i pewność siebie
Granie w gry planszowe rozwija zmysły kreatywności i indywidualności, które nawet bardziej nieśmiali ludzie mogą pokazać w bezpieczny, nieinwazyjny sposób podczas zabawy, co prowadzi do wyższej samoooceny i satysfakcji z bycia zauważonym i „włączonym”.
Jak sami widzicie, warto często sięgać po taką formę rozrywki.
Uczniowie klasy IA wzięli dziś udział w interaktywnej grze historycznej "Gra Szyfrów", organizowanej przez IPN przed filią UJK w Piotrkowie Trybunalskim. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i zapoznania się QR Kodem-  informacjami o grze.

01-10-2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów Dnia Chłopaka w naszej szkole.
W dniu 27 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział wraz z wychowawcami w zajęciach integracyjnych na terenie ośrodka Dresso w Sulejowie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Z tej okazji w naszej szkole było dziś bardzo kolorowo. Klasy prezentowały barwy wylosowanych przez siebie krajów, pomysłów było wiele. Na lekcjach języka niemieckiego w klasach I c, I b, i I a uczniowie obejrzeli prezentację z okazji EDJ, poznali zwroty grzecznościowe w kilku językach, dowiedzieli się jak "mówią" zwierzęta w różnych językach oraz próbowali zmierzyć się z łamańcami językowymi. Podczas przerw szkolny radiowęzeł grał utwory muzyczne w różnych językach Europy.
Zobaczcie galerię zdjęć z tego dnia.
Zapraszamy do udziału :)
Uczniowie klas wojskowych naszego liceum, tym razem dopiero na III miejscu
w powiecie , w Młodzieżowym Międzyszkolnym Turnieju Strzeleckim Jesień 2022.
Najlepszym strzelcem została Marcelina Włóka z klasy IVA.
Gratulujemy i liczymy na więcej w czerwcowych rozgrywkach.

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy