Dnia 3 maja 2022 roku klasy mundurowe IV LO wzięły udział w obchodach 231. rocznicy uchwalenia przez Sejm Wielki, Konstytucji 3-go Maja. Po mszy świętej, złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która jest wmurowana w ścianę kościoła oo. Bernardynów.
30-04-2022

MATURA 2022

DRODZY MATURZYŚCI!

ŻYCZYMY WAM, ABY KAŻDY WASZ WYBÓR BYŁ TYM NAJLEPSZYM.

POWODZENIA!
Dnia 29 kwietnia 2022 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla maturzystów IV LO.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.
Dnia 28 kwietnia 2022 roku odbyła się uroczystość rozdania świadectw w klasie mundurowej IV LO.
Więcej informacji pod linkiem:
Zapraszamy do obejrzenia filmu z Dnia Otwartego 21 marca w IV LO
Zainspirowani sztuką...Tymi słowami niewątpliwie można podsumować wycieczkę do Warszawy z dnia 13 kwietnia 2022 roku, w której wzięli udział uczniowie IV LO wraz
z opiekunami: Bożeną Kwiatkowską, Lidią Fałek, Agnieszką Olczyk i Anną Michałowską. W Muzem Narodowym odkrywali tajniki dzieł sakralnych oraz dyskutowali o czołowych nurtach sztuki młodopolskiej. Dzięki warsztatom poświęconym analizie obrazów oraz rzeźb, udoskonalili swoje umiejętności interpretacyjne. Wieczór okazał się równie inspirujący, ponieważ uczniowie IV LO spędzili go w Teatrze Narodowym. Obejrzeli "Kordiana" w reżyserii Jana Englerta. Spektakl sprowokował ich do dyskusji, co nie jest zaskakujące, ponieważ wobec sztuki wysokich lotów nie można przejść obojętnie.

25-04-2022

MSZA DZIĘKCZYNNA

23 kwietnia 2022 roku uczniowie naszego liceum uczestniczyli w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim we mszy świętej dziękczynnej za dar Kanonizacji Jana Pawła II z prośbą o Boże błogosławieństwo. Była to zarazem msza dla wszystkich nauczycieli i wychowawców regionu piotrkowskiego.
21 kwietnia 2022 roku nasze piłkarki wzięły udział w Półfinale Wojewódzkim w piłce nożnej w Pajęcznie. Rywalizowały z zespołami z Radomska, Bełchatowa, Pajęczna
i Piotrkowa Tryb.

Wyniki poszczególnych spotkań:
IV LO – Bełchatów 0-0
Radomsko – Pajęczno 1-7
Bełchatów – Pajęczno 9-0
IV LO – Radomsko 1-3 (Drożdżal)
Radomsko – Bełchatów 0-1
IV LO – Pajęczno 12-0 (Nejman x4, Marcinkowska x4, Drożdżal x2, Matuszewska, Admaczyk Z.)

Klasyfikacja końcowa:
1. Bełchatów
2. Radomsko
3. IV LO Piotrków Tryb.
4. Pajęczno

IV LO reprezentowały: Adamczyk Zuzanna, Adamczyk Michalina, Szczepańska Oliwia, Matuszewska Ewa, Firmowska Wiktoria, Chrząstek Dominika (K), Drożdżal Klaudia, Nejman Julia, Bara Martyna, Kapuścińska Oliwia, Królikowska Martyna, Marcinkowska Patrycja, Walczak Marta oraz Ostrowska Julia.

Trener: Ziółkowska Julita.

Gratulujemy.
15-04-2022

Wesołego Alleluja!

Zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych w gronie najbliższych. Suto zastawionych stołów. Mokrego dyngusa bogatego zająca. I jak najmilszych chwil w tym szczególnym czasie życzy

Dyrektor Konrad Sikora.
Życzenia na zbliżające się Święta Wielkanocne.

Czwartek 28 marca 2024

Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat