Nasze liceum zaprasza Cię w interaktywną podróż po swojwj 30-letniej historii. Kliknij w wybrane okno, a dowiedz się więcej.
14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz
o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Decyzja o powstaniu AK była podyktowana koniecznością scalenia polskich konspiracyjnych oddziałów zbrojnych i podporządkowania ich rządowi RP w Londynie.
Dzień dobry!
Pewnie większość z nas z przyjemnością łapie oddech od obowiązków szkolnych, jako że właśnie zaczynamy ferie. A dzisiejsze święto miłości niech będzie dla nas dodatkowym pretekstem, aby uśmiechnąć się do osób, które darzymy sympatią, a przede wszystkim do siebie samych, i poczuć radość w sercu.
Życzymy wszystkim miłego poniedziałku.
W ramach praktycznego szkolenia wojskowego, uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim odbyli zajęcia z zakresu survivalu
tj. szkoły przetrwania w ekstremalnych warunkach środowiska naturalnego.
Celem szkolenia było poznanie zasad bytowania w lesie, orientacji w terenie oraz rozpalania ogniska różnymi sposobami. Dzięki zdobytym w trakcie zajęć umiejętnościom praktycznym uczniowie potrafią już zbudować sobie szałas i przespać w nim szczęśliwie całą noc, rozpalić ognisko przy którym można się nie tylko ogrzać i wysuszyć, ale i zjeść własnoręcznie przyrządzony posiłek.
26-01-2022

Nauczanie zdalne

Drodzy uczniowie i rodzice. Informujemy, że  od 27 stycznia 2022 roku do 25 lutego 2022 roku  przechodzimy na zdalne nauczanie.
21-01-2022

Studniówka 2022

Minęła studniówka, z wielkim hukiem..." - zobaczcie kilka zdjęć jak się bawiliśmy!

Zapraszamy do obejrzenia filmów ze studniówki:
21 stycznia 2022 roku w hali ZSP4 rozegraliśmy noworoczny wewnętrzny turniej piłkarski.
W turnieju wystąpiły: Reprezentacja IV LO dziewcząt, IC, IIICp i IIICg.
Zwyciężyła kasa IIICg.

Wyniki:
IIICg-IIICp 3-2
Dziewczyny-IC 0-10
Dziewczyny-IIICg 0-6
IIICp-IC 1-4
Dziewczyny-IIICp 4-7
IIICg-IC 8-2

Klasyfikacja końcowa:
1. IIICg
2. IC
3. IIICp
4. DZIEWCZYNY

Gratulujemy!

Poniżej film z turnieju.
12 stycznia 2022 roku przy wojskowej asyście kompanii honorowej odbył się pogrzeb Haliny Kępińskiej-Bazylewicz ps. "Kora", która była Honorowym Obywatelem Piotrkowa Trybunalskiego. Żegnały ją tłumy piotrkowian, przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz poczty sztandarowe.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem św. Jakuba, gdzie zmarłą pożegnała Jej córka.
Po eucharystii uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się na cmentarzu zwanym „piotrkowskimi Powązkami”. Odśpiewano hymn państwowy i oddano salwę honorową. Mowę pożegnalną nad grobem zmarłej wygłosił przedstawiciel kombatantów. Następnie złożono wieńce i kwiaty.
Zdjęcia:
IV LO w Piotrkowie Tryb.
foto. Dariusz Śmigielski
www.piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl
www.epiotrkow.pl
Przypominamy uczniom i rodzicom, że od dnia 10 stycznia 2022 roku wracamy do nauczania stacjonarnego w szkole.
Zmarła ppłk dr n. med. Halina Kępińska–Bazylewicz, ps. Kora, łączniczka i sanitariuszka Armii Krajowej oraz Honorowa Obywatelka Piotrkowa Trybunalskiego, miała 98 lat.

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr