Zawodowe puzzle na Legii

trening1
Przed snem najlepszy… trening na Legii!

Pięć z bohaterek innowacji „Zawodowe puzzle. Nastolatki decydują o sobie” wieczorem pierwszego dnia wizyty studyjnej w Warszawie wzięły udział w treningu wraz z adeptkami i adeptami Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Na boczne boisko Legii dziewczęta: Kinga Ciach, Klaudia Galińska, Katarzyna Czekalska, Weronika Łukasik i Natalia Chmielewska wybiegły w strojach IV LO, szkoły, w której na co dzień doskonalą swoje sportowe umiejętności.

Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Możliwość trenowania z jednymi z najlepszych uświadomiło mi, ile siły, pasji i cierpliwości trzeba posiadać, aby osiągnąć sukces - wspomina Klaudia Galińska, jedna z uczestniczek innowacji. - Po szybkiej rozgrzewce dobierałyśmy się w pary z młodymi piłkarkami z Legii. Każda prezentowała swój ulubiony zwód, potem uczyłyśmy się jedna od drugiej.
Na samym końcu odbyły się gry w mniejszych zespołach, w tym w grupach mieszanych z chłopcami. Każda z uczennic liceum z Piotrkowa mogła wykazać się w innym teamie.

Po treningu dwie trenerki Legii: Anita Abramska i  Agata Koprowicz zaprosiły nastolatki na trybuny stadionu Legii. Tam opowiedziały o swojej pasji, jaką jest piłka nożna oraz o krokach, jakie musiały wykonać, żeby móc szkolić młodzież. Chętnie odpowiadały na pytania, w tym o stosunek środowiska do aktywnych kobiet w piłce nożnej.

Podczas treningu najciekawsza dla mnie była możliwość uczenia się od innych. Ćwiczenia ze zwodami pozwoliły mi nauczyć się czegoś nowego. Ja również mogłam się wykazać, pokazując swój ulubiony zwód nieznanej mi wcześniej dziewczynie - podsumowuje Klaudia Galińska. - Na koniec dostałyśmy zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnych treningach. Po całym dniu spotkań w ramach wizyty byłyśmy już bardzo zmęczone, ale do hostelu wracałyśmy całe w skowronkach.

Projekt innowacyjny “Zawodowe puzzle. Nastolatki decydują o sobie” realizowany jest w ramach projektu grantowego „TransferHUB generowanie, wsparcie grantowe i inkubacja innowacji społecznych. Przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej”, www.transferhub.pl

Autorki: Klaudia Galińska, Martyna Kwiatkowska
Autorka zdjęć: Martyna Kwiatkowska