Sprawozdanie z III edycji

IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim oraz Centrum idei „Ku Demokracji” w dniach 26 i 31  maja 2017 roku zorganizowały III Festiwal Różnorodnych Form Artystycznych GROT-ART skierowany do młodzieży gimnazjalnej. Wydarzenie miało charakter konkursu, który odbywał się w 5 kategoriach: recytacja, piosenka, przedstawienie teatralne, prace plastyczne i fotografia.
Do konkursu recytatorskiego zgłosiło się 17 uczestników, w kategorii piosenka wzięło udział 10 wykonawców (w tym 12-osobowy zespół), prace plastyczne przysłało 8 osób, a fotografie 7. Przedstawienia pokazało 5 grup (w sumie 50 osób). Łącznie w festiwalu wzięło udział ponad 100 uczniów. Gimnazjaliści reprezentowali 4 gimnazja piotrkowskie (nr 2, nr 3, nr 4, nr 5) i 5 szkół z okolic Piotrkowa (Gorzkowice, Moszczenia, Wolbórz, Gomunice i Tomaszów Mazowiecki).
Przesłuchania odbywały się według ustalonego harmonogramu 26 maja w budynku IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Tryb., ul. Broniewskiego 5 na sali gimnastycznej i trwały od 8.30 do 14.30. Tam również można było obejrzeć wystawę prac plastycznych (8) i fotografii (22) zgłoszonych na Festiwal GROT-ART.
W trakcie krótkich przerw uczestnicy festiwalu, ich opiekunowie i jury mogli skorzystać z kawiarenki przygotowanej przez klasę IIB, czyli klasę o profilu manager projektów społecznych.
31 maja 2017r. na Dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Tryb., ul. Rycerska 3 od godz. 9.00 miały miejsce warsztaty teatralne przeprowadzone przez studentów Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach filia Piotrków Trybunalski. Następnie pan Bartosz Gumulec przygotował z laureatami finałowy występ. O godzinie 13 na scenie gimnazjaliści zaprezentowali swe umiejętności wokalne, teatralne i recytatorskie. Na dziedzińcu można było oglądać prace nagrodzone w kategoriach: praca plastyczna i fotografia.  Następnie został odczytany werdykt. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 24 uczestników (w tym 3 zespoły teatralne - 35 osób i zespół wokalny -12 osób). Oprócz nagród rzeczowych najlepszym wręczono medale.
Werdykt jury, lista nagrodzonych, nagrody i sponsorzy tegorocznych nagród znajdują się w załącznikach.
W drugim dniu festiwalu na scenie wystąpiło około 60 uczestników, a na widowni oglądało ich około 200 osób. Festiwal GROT-ART zakończył się o godz. 14. 30.
Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Do pobrania w załącznikach werdykt jury, lista nagród, prezentacja sponsorów, informacje o jury.
Poniżej linki do galerii.
Pierwszy dzień: TUTAJ

Drugi dzień: TUTAJ

Trzeci dzień: TUTAJ

werdyktJury (pdf) 0.21mb, (pobrań: 207)