Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

Klasy sportowe

W  roku szkolnym 2013/2014 powstała w naszej szkole klasa sportowa o profilu piłki nożnej. Uczniowie, których wychowawcą została p. Bożena Sobczyk, uczestniczą w  6 godzinach zajęć specjalistycznych z  piłki nożnej i 4 godzinach wychowania fizycznego. Klasa  prowadzona jest przez instruktora (p.B.Sobczyk) i trenera piłki nożnej(p.T.Wychowałka). Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim i Klub Sportowy POLONIA.

W roku szkolnym 2014/2015 powstała  klasa sportowa o dwóch profilach. Uczniowie są podzieleni na dwie grupy, jedna trenuje piłkę nożną, a druga piłkę siatkową. Wchowawcą klasy jest p. Tomasz Wychowałek.

W roku szkolnym 2015/2016 powstała klasa sportowa o profilach piłki nożnej i piłki ręcznej. Wychowawcą klasy jest p. Jolanta Kowalska.

Do dyspozycji młodzieży jest: szkolna sala gimnastyczna, siłownia, boiska „Orlik”, „Polonia” i ZSP nr 3 (Budowlanka), obiekty OSiR- basen

Szkoła zapewnia uczniom: 3-letni cykl kształcenia, pomoc psychologiczno-pedagogiczną w nauce i zachowaniu, 10 godzin wychowania fizycznego tygodniowo, opiekę medyczną, możliwość bezpłatnego korzystania z zup na stołówce szkolnej, opiekę Okręgowego Związku Piłki Nożnej, stroje sportowe i wyjazdy.