Klasa o profilu informatyczno - językowym

ID       INFORMATYKA / J. ANGIELSKI
            J. NIEMIECKI / GEOGRAFIA / MATEMATYKA

To oferta dla uczniów zainteresowanych rozwijaniem umiejętności informatycznych, matematycznych i językowych na poziomie rozszerzonym. Na zajęciach informatyki uczniowie poznają podstawy obsługi baz danych, konfigurują sieci komputerowe, tworzą strony internetowe, uczą się programowania. Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego pozwolą poszerzyć słownictwo z zakresu informatyki. Na zajęciach języka angielskiego uczniowie realizują międzynarodowe projekty eTwinning. Umiejętności te umożliwią absolwentom podjęcie dalszego kształcenia na kierunkach: informatyka, programowanie, grafika, lingwistyka, stosunki międzynarodowe oraz na kierunkach związanych z matematyką. Uzyskane kompetencje umożliwią podjęcie pracy w międzynarodowych firmach i turystyce.