Klasa o profilu sportowym

J. POLSKI / GEOGRAFIA/ MATEMATYKA

PROFIL SPORTOWY: PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW,
PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT, PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Klasa dla młodzieży o pasjach sportowych. Lekcje prowadzi wyspecjalizowana kadra trenerska i pedagogiczna. Uczniowie uczestniczą w kursach sędziowskich. Komendy trenerów wydawane są w języku angielskim. Zwiększona ilość godzin z wychowania fizycznego gwarantuje dobre przygotowanie do egzaminów sprawnościowych na AWF
i do służb mundurowych.

Klasa o specjalności piłka nożna dziewcząt i chłopców
Klasa o tej specjalności funkcjonuje w naszej szkole od 5 lat. Jesteśmy wielokrotnymi mistrzami miasta w piłce nożnej, odnosimy również sukcesy na arenie wojewódzkiej
i ogólnopolskiej. Jesteśmy nieoficjalnym Mistrzem Polski Głuchołazy 2015.
Uczniowie naszej specjalności mają możliwość zdobywania uprawnień sędziów piłki nożnej, poprzez kursy organizowane przez delegaturę ŁZPN w Piotrkowie oraz biorą udział
w szkoleniach Mobilnej Akademii Młodych Orłów dla trenerów organizowanych przez PZPN. Nasi piłkarze corocznie wyjeżdżają na turnieje do Słubic i Głuchołazów. Gramy również gry kontrolne z takimi klubami jak: Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Pogoń Zduńska Wola.
W przerwie pomiędzy rozgrywkami wyjeżdżamy na zagraniczne obozy piłkarskie do Włoch, Hiszpanii i Grecji. Młodzież w klasach piłkarskich wyposażona jest w sprzęt treningowy: komplety piłkarskie, dresy.

Klasa o specjalności piłka siatkowa dziewcząt
Klasa o tej specjalności  umożliwia przygotowanie do gry w rozgrywkach klubowych kadetek i juniorek przez licencjonowanych trenerów PZPS w dyscyplinie zespołowej, która w historii polskiego sportu osiągnęła największe sukcesy i ma "najlepszych kibiców na świecie".
 Uczennice mają możliwość zdobycia umiejętności i wiadomości pozwalających na uzyskanie uprawnień instruktorskich, trenerskich lub sędziowskich z zakresu piłki siatkowej.
Współpracujemy z klubami sportowymi ( FUKS Sulejów, Volley-5 Piotrków ), które prowadzą szkolenie z piłki siatkowej, organizują turnieje i wyjazdy na mecze Plus Ligi i Orlen Ligi.

Klasa o specjalności piłka ręczna chłopców

W klasie realizowany będzie specjalistyczny program sportowy w zakresie piłki ręcznej OSPR we współpracy ze ZPRP i klubem MKS Piotrkowianin. Zajęcia treningowe prowadzić będzie wyspecjalizowana kadra trenerska. Uczniowie klasy sportowej uczestniczyć będą
w tuniejach krajowych i zagranicznych, jak również w obozach i konsultacjach sportowych.

Zapraszamy do obejrzenia filmów: