DZIEŃ OTWARTY W IV LO

29495874_1696724467040933_5871847333087412224_n
Tradycyjnie już pierwszego dnia wiosny piotrkowscy gimnazjaliści skorzystali z gościnności IV LO, które 21 marca 2018 roku zorganizowało dzień otwarty.W tym roku gimnazjaliści mogli wziąć udział w lekcji otwartej z języka angielskiego, sprawdzić tożsamość eksponatów pływających w formalinie, zobaczyć, jak wygląda sztuczny mózg, przejrzeć fotografie, na których uwieczniono ciekawe wydarzenia z życia szkoły. W pracowni polonistycznej oprócz konkursów literackich czekała na nich niespodzianka - warsztaty pisania ikon. W pracowni językowej można było sprawdzić swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych, a w historycznej wziąć udział w konkursie wiedzy o Armii Krajowej. Zaciekawieni matematyką próbowali sił w budowaniu przestrzennych modeli figur geometrycznych, a wielbiciele teatru oglądali spektakl przygotowany przez uczniów IV LO. Trening piłkarski można było obejrzeć na boisku szkolnym, a na dolnym korytarzu obok kawiarenki rozlokowali się żołnierze z Jednostki Wojskowej 4390 im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Tomaszowie Mazowieckim prezentujący najnowocześniejszy sprzęt.

Źródło: https://www.epiotrkow.pl/news/IV-LO-otworzylo-drzwi-dla-gimnazjalistow-,31602