JUŻ WAKACJE!

Uczennice i uczniowie IV LO,

za nami trudny i nietypowy rok. I Wy, uczniowie i my, nauczyciele musieliśmy zmierzyć się z sytuacją nieoczekiwaną i zaskakującą, jaką okazała epidemia COVID-19, która ogarnęła cały świat. Nikt nie przypuszczał, śpiesząc do szkoły 11 marca, że to będzie ostatni zwykły szkolny dzień w tym roku. Od tego dnia szkolna rzeczywistość przeniosła się do sieci. W bardzo krótkim czasie musieliśmy zorganizować nauczanie on-line i dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu wykonaliśmy to zadanie. Nauczanie zdalne wymagało od Was i od nas wiele pracy, poznawaliśmy różne komunikatory i możliwości, jakie daje Internet w nauczaniu poszczególnych przedmiotów. Ostanie 3,5 miesiąca to był dla wszystkich czas wytężonej pracy, a potwierdzają to Wasze świadectwa.

Teraz już tradycyjnie zaczynają się upragnione przez wszystkich wakacje. Jednak w tym czasie beztroski, radości zachowujcie ostrożność i przestrzegajcie zaleceń sanitarnych oraz innych zasad bezpieczeństwa tam wszędzie, gdzie wypoczywacie: w górach, nad morzem, nad jeziorem. Cieszcie się słońcem, przyjaciółmi, kontemplujcie przyrodę.

Mam nadzieję, że we wrześniu spotkamy się wszyscy w murach szkoły i w bezpośrednich kontaktach będziemy dzielić się wrażeniami z wakacji. A na lekcje będzie zapraszał tradycyjny dzwonek, a nie dźwięk kolejnego komunikatora.

Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor Konrad Sikora