Mistrzostwa Piotrkowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

22540168_1547150441998337_8399024630721283380_n
Mistrzostwa Piotrkowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się w czwartek 12 października 2017 roku na Stadionie Miejskim "Concordia". O mistrzowski tytuł walczyli licealiści, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych, którzy przebiegli w sumie kilkaset kilometrów. Ścigało się tam ponad 200 osób.
Chłopcy z liceów i gimnazjów musieli pokonać dystans ok. 1000-1200 metrów, natomiast dziewczęta rywalizowały na trasie o długości ok. 800-900 metrów, na takim samym dystansie ścigali się uczniowie
i uczennice szkół podstawowych. W każdej sztafecie było ośmiu zawodników. Najszybsi, czyli dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej, będą rywalizować podczas półfinałów mistrzostw województwa, które odbędą się 17 października nad Zalewem Patyki koło Zelowa - powiedział Paweł Zieliński ze Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Pojadą tam m.in. uczniowie IV LO, którzy nie dali swoim rywalom większych szans.
- Stanowimy świetny zespół, mieliśmy dobre zmiany i bardzo szybko wymienialiśmy pałeczkę sztafetową - powiedzieli Nataniel Balcerzyk i Dawid Błaszczyk, zawodnicy ze zwycięskiej sztafety.

Oto kompletne wyniki:

Dziewczęta:
Kolejność końcowa:

ID IMS LIC
1. SP 12 1. IV LO 1. I LO
2. SP 16 2. SP 2 2. IV LO
3. SP 13 3. SP 3 3. II LO
4. SP 11 4. SP 10 4. ZSP 2
5. SP 3 5. III LO
6. SP 5 6. ZSP4

Zwycięskie składy:
SP12 IVLO ILO

Julia Głowacka, Klaudia Barczewska, Weronika Bocheńska, Matylda Głowacka, Julia Chudy, Angelika Dędek, Nina Kaczmarek, Sandra Jakubiak, Paulina Kowalewska,Joanna Kołodziejczyk, Julia Jastrzębska, Róża Krajewska, Ola Lasota, Żaklina Król, Kinga Michalska, Joanna Lorek, Daniela Krupa, Julia Poterała, Oriana Malinowska, Ewa Matuszewska, Patrycja Skrobek, Marcelina Szyposzyńska, Wiktoria Próba, Natalia Świech, Oliwia Tomaszczyk, Marta Siemek, Magda Włodarczyk,,Maria Wenerska, Roskana Stryjkowska, Zuzanna Wosek, Zielonka, Natalia Woźniak

Kolejność końcowa:
ID IMS LIC

1. SP 12 1. SP 3 1. IV LO
2. SP 16 2. SP 10 2. ZSP 1
3. SP 13 3. SP2 3. ZSP 3
4. SP 5 4. IV LO 4. I LO
5. SP 3 5. II LO
6. SP 11 6. ZSP 2
7. III LO

Zwycięskie składy:
SP12 SP3 IVLO

Kacper Dziadczyk, Hubert Brzeżański, Nataniel Balcerzyk, Jakub Gaj, Wiktor Gajecki, Adam Baryła,,Patryk Grzesik,  Damian Górny,  Dawid Błaszczyk, Mikołaj Nowak, Mateusz Górny, Tobiasz Dzik, Maciej Pstokoński, Kacper Gros,  Mateusz Kowalski, Miłosz Frenkiel,  Julian Nowak,  Adam Łączny, Filip Rogoziński, Jacek Kuźnicki, Daniel Mazurczyk, Patryk Rybak, Marcel Majchrowski, Mateusz Misztela, Paweł Ryżewski,  Szymon Rączkowski,  Mateusz Ściepłek, Kacper Skoczylas, Adrian Rygielski, Michał Stachniak, Michał Staszek, Kacper Stecki, Mateusz Szymański.