Konkursy w IV LO 2014/2015

Artystyczne

• Szkolny konkurs plastyczny zorganizowany przez SU w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków (26 IX) właśnie został rozstrzygnięty. Zwyciężyła Urszula Nowicz(wrzesień/październik). Opiekunowie – Pająk i Hejniak
• Kinga Majewska zajęła III miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej w Warszawie(grudzień). Opiekunowie: Lidia Fałek, Bożena Kwiatkowska.
• Udział w VII Powiatowym Turnieju Recytatorskim pn. Emocje zakute w słowa – wędrówki poetyckie Juliana Tuwima organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Tryb. – II miejsce w kategorii: recytacja Joanna Terka; wyróżnienie Kinga Majewska(listopad 2014). - Kwiatkowska
• Kinga Majewska zajęła I miejsce w XVI Konkursie Recytatorskim Rzeczpospolita Niepodległa(listopad). W konkursie brały udział Sylwia Tomczyk, Dorota Dadej i Ewa Kluska. Opiekunowie Lidia Fałek i Bożena Kwiatkowska.
• 20 marca 2015 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski "Pamiętajcie o ogrodach". Ideą turnieju jest popularyzowanie dorobku twórczego artystów, których Sejm RP ustanowił patronami danego roku. Z racji Roku Jana Pawła II, tegoroczna edycja konkursu poświęcona była poezji Karola Wojtyły i nosiła tytuł „Patrzeć coraz głębiej i głębiej”. Uczestniczyli w niej uczniowie z gimnazjów powiatu piotrkowskiego
• Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Życie i działalność gen. Stefana „Grota” Roweckiego
I miejsce- Urszula Nowicz kl. III B ( rzeźba- popiersie patrona szkoły)
II miejsce- Amanda Gładysz kl. III A (portret patrona)
III miejsce- Natalia Galicka kl. I A (portret patrona)

•  I Festiwalu Różnorodnych Form Artystycznych GROT-ART (nawiązanie współpracy z Centrum idei „Ku Demokracji”, pozyskanie nagród od sponsorów i instytucji wspierających na kwotę ok. 4700 zł, zakup nagród. W festiwalu wzięło udział 84 uczniów z 5 gimnazjów z Piotrkowa Tryb. i z 7 gimnazjów z powiatu.  - Kwiatkowska
• 18 Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” 2015 organizowany przez Fundację im. Agnieszki Osieckiej – udzial Kinga Majewska. Opiekun: Kwiatkowska.
• Udział w 60. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Joanny Terki i Kingi Majewskiej Joanna Terka – awans do etapu rejonowego w kategorii: teatr jednego aktora, Kinga Majewska  – awans do etapu wojewódzkiego w kategorii: poezja śpiewana. Opiekun: Kwiatkowska
• Udział w Regionalnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich – Joanna Terka monodram „Zły sen” na podstawie powieści Sylwii Plath pt. „Szklany klosz”. Opiekun: Kwiatkowska.

Sportowe

• Drużyna nasza ostatecznie zajęła III miejsce w turnieju i zdobyła puchar Prezesa Honorowych Dawców Krwi w Piotrkowie. Opiekun Tomasz Wychowałek.
• W rozegranych w środę 15 kwietnia finałach Mistrzostw Miasta w piłce nożnej chłopców uczniowie IV Lo zajęli trzecie miejsce. Trzecie miejsce naszej męskiej drużyny jest wyrównaniem największego sukcesu szkoły sprzed kilku lat. Opiekun Tomasz Wychowałek.

Język niemiecki

• Olimpiada języka niemieckiego(listopad). Opiekun Marlena Banasiak

Historia i Wos

• Młodzieżowa Akademia Samorządowa – konkurs na prezentację związaną z działalnością obywatelską i promocją lokalnego produktu. Opiekun Katarzyna Drańska
• Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu – rozpoczęcie warsztatów, które zakończą się konkursem międzywojewódzkim „Z czego jestem dumny jako Polak”. Opiekun Katarzyna Drańska
• Zgłoszenie uczniów do konkursów: „O rotmistrzu Pileckim”
• Zgłoszenie uczniów do konkursu „Żołnierze Wyklęci”. Opiekun Katarzyna Drańska.
• Powiatowy Konkurs o Armii Krajowej i Roweckim. 5 uczestników z każdej klasy. Opiekunowie: Drańska i Wnęk.
• Od Legionów Polskich do niepodległości i obrony II RP. Projekt edukacji patriotycznej przy patronacie WODN w Łodzi. Nasza szkoła jako jedyna w Piotrkowie otrzymała certyfikat tego projektu. Na podkreślenie zasługuje udział w tym projekcie dwóch uczniów Mateusza Nowicza i Krzysztofa Korpasa. Opiekun Adam Wnęk.

Informatyka

• Ogólnopolski Konkurs Programowania dla szkół ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły bierze w nim udział Maks Stanke. Podsumowanie nastąpiło w czerwcu. Opiekun Adam Wnęk.

W roku szkolnym 2014/2015 nasi uczniowie brali udział w 20 konkursach. Większość z nich to konkursy artystyczne i humanistyczne. W konkursach brała udział większość uczniów naszej szkoły. Należy podkreślić sukcesy Kingi Majewskiej i Asi Terki, które odnoszą sukcesy ogólnopolskie. Ważne jest także to, że ilość konkursów się nie zmniejszyła w trudnym dla szkoły okresie. Chodzi tu o kontrolę zewnętrzną jak i o promocję szkoły. Szczególne znaczenie ma także fakt, że turnieje organizowane przez naszą szkołę mają charakter promocji wśród gimnazjalistów.