SPRAWOZDANIE Z IV EDYCJI

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU IV FESTIWALU RÓŻNORODNYCH FORM ARTYSTYCZNYCH GROT-ART 2018

IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim oraz Centrum idei „Ku Demokracji” w dniach 25 i 30  maja 2018 roku zorganizowały IV Festiwal Różnorodnych Form Artystycznych GROT-ART skierowany do uczniów gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych. Wydarzenie miało charakter konkursu, który odbywał się w 5 kategoriach: recytacja, piosenka, przedstawienie teatralne, prace plastyczne i fotografia.
Do konkursu recytatorskiego zgłosiło się 14 uczestników, w kategorii piosenka wzięło udział 15 wykonawców, prace plastyczne przysłało 11 osób, a fotografie 10. Przedstawienia pokazały 3 grupy (w sumie 30 osób), dwie uczestniczki zaprezentowały się w układach tanecznych. Łącznie w festiwalu wzięło udział ponad 80 uczniów, którzy reprezentowali
6 piotrkowskich szkół (SP 2, SP 3, SP 8, SP 11, SP 12, ZSP 1) i 5 szkół z okolic Piotrkowa (Gimnazjum w Moszczenicy, Gimnazjum w Dąbrowej nad Czarną, Szkoła Podstawowa w Straszowie, ZPS nr 9 w Tomaszowie Mazowieckim, zgłoszenie indywidualne z Wolborza).
Przesłuchania odbywały się według ustalonego harmonogramu 25 maja w budynku IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Tryb., ul. Broniewskiego 5 na sali gimnastycznej i trwały od 9.00 do 15.00. Tam również można było obejrzeć wystawę prac plastycznych (11) i fotografii (30) zgłoszonych na Festiwal GROT-ART.
W trakcie krótkich przerw uczestnicy festiwalu, ich opiekunowie i jury mogli skorzystać z kawiarenki przygotowanej przez uczniów IV LO.
30 maja 2018r. na Dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Tryb., ul. Rycerska 3 od godz. 9.00 miały miejsce warsztaty teatralne przeprowadzone przez studentów Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach filia Piotrków Trybunalski. Następnie pani Agnieszka Olczyk przygotowała z laureatami finałowy występ. O godzinie 13 na scenie laureaci i wyróżnieni uczniowie zaprezentowali swe umiejętności wokalne, teatralne
i recytatorskie. Na dziedzińcu można było oglądać prace w kategoriach: praca plastyczna
i fotografia.  Następnie został odczytany werdykt. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 34 uczestników (w tym 2 zespoły teatralne - 30 osób). Oprócz nagród rzeczowych najlepszym wręczono medale. W tym roku medale „Nauczyciel z pasją” wręczono także nauczycielom, których podopieczni otrzymali najwięcej nagród na festiwalu.
W drugim dniu festiwalu na scenie wystąpiło około 60 uczestników, a na widowni oglądało ich około 150 osób. Festiwal GROT-ART zakończył się o godz. 14. 30.

Bożena Kwiatkowska
pomysłodawca i koordynator Festiwalu GROT-Art
tel. 506-181-868
grot_art.fetsiwal@autograf.pl