IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. ''Generała Stefana Roweckiego - Grota''

W czwartek 18 stycznia 2018 roku, dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Miasta Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt. W rywalizacji tej wzięły udział cztery ekipy: IV LO, SP 2, SP 10, SP 3. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym.
IV LO – SP 3 5:0 (5’ Chudy, 9’ i 10’ Woźniak, 10’ Siemek, 11’ Woźniak)
IV LO – SP10 5:0 (8’ Chudy, 9’ i 10’ Jakubiak, 12’ Chudy, 12’ Woźniak)
IV LO – SP 2 0:0
IV LO reprezentowały: Julia Chudy (K), Oliwia Błaszczyk (Br.), Woźniak Natalia, Siemek Marta, Jakubiak Sandra, Pisarek Wiktoria, Cieślik Zuzanna, Szewczuk Nikoletta, Jaroszewska Dominika.
Trener: Julita Ziółkowska
IV miejsce w województwie – największy sukces naszej szkoły w piłce ręcznej chłopców – jest bardzo budujące, choć pozostawia pewien niedosyt, szczególnie ze względu na fakt, że od zajęcia miejsca na podium dzieliło nas tak niewiele…
Na rozegrany 7 grudnia 2017 roku w Piotrkowie Trybunalskim finał mistrzostw województwa łódzkiego przyjechało 5 drużyn, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Wielunia, Łowicza
i Aleksandrowa Łódzkiego. Mecze finałowe w pierwszym etapie rozgrywane były
w dwóch grupach:

grupa 1 – IV LO Piotrków Tryb., I LO Tomaszów Maz., ZSP 4 Łowicz
grupa 2 – ZSP 3 Wieluń, LO Aleksandrów Łódzki, ZSP 10 Łódź.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, bój między najlepszymi zespołami w województwie był niezwykle zacięty i nasi chłopcy tym razem nie mieli łatwego zadania. Mogliśmy się o tym przekonać już podczas pierwszego rozegranego przez naszych szczypiornistów meczu, w którym IV LO musiało ostatecznie uznać wyższość drużyny z I LO w Tomaszowie Maz., przegrywając pojedynek 9:14. Po odniesionej porażce nasi zawodnicy wrócili na parkiet mocno zdeterminowani i kolejny mecz w naszej grupie z ZSP 4 z Łowicza to już pewna wygrana naszego zespołu 15:4. Najbardziej emocjonujący okazał się nasz ostatni pojedynek, w którym o trzecie miejsce zagraliśmy przeciwko ZSP 3 z Wielunia. Był to prawdziwy mecz walki, a poziom gry obu drużyn był bardzo wyrównany. Nasi zawodnicy pokazali charakter, grając od początku do końca z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem. Niestety, tym razem to rywale mieli odrobinę więcej szczęścia, a nasz zespół ostatecznie przegrał to spotkanie jedną bramką (16:17) i zajął IV miejsce w klasyfikacji końcowej.
Mimo bardzo dobrej gry i niezaprzeczalnego sukcesu, jaki odniosła nasza szkolna reprezentacja w tej niełatwej dyscyplinie, nasi piłkarze ręczni kończą tegoroczne zmagania lekko rozczarowani, bo jednak mieli apetyt na więcej.
Chłopaki, głowy do góry, dla nas jesteście wielcy! Gratulujemy i dziękujemy za dużą dawkę emocji podczas tegorocznych rozgrywek.

Skład zespołu IV LO w finale:
Czechowicz Hubert, Kamiński Sebastian, Klinicki Bartłomiej, Siejak Krzysztof, Staniaszek Hubert, Bartłomiejczyk Szymon, Klepacz Jakub, Szczepocki Jakub, Reszczyński Jakub

Trener: Zenon Kurzydlak
W dniach 7-10 grudnia 2017 roku dwie drużyny z IV LO przebywały na turnieju w Głuchołazach.Były to klasy IC i II C.Turniej ten rozgrywany był dla rocznika 2000.Nasze druzyny zajęły miejsca IV -I klasa rocznik 2001 i VI - II klasa rocznik 2000.
Na szczególne uznanie zasługują przede wszystkim chłopcy z rocznika 2001, którzy rozegrali bardzo dobre zawody.Poniżej oczekiwań wypadł zaś zespół z rocznika 2000.Oto wyniki naszych drużyn:
IV LO 01 -Podhale Nowy Targ II 1-0
IV LO 01 -Podhale Nowy Targ I 2-5
IV LO 01 -GKS Głuchołazy 7-0
IV LO 01 - Chrobry Głogów 3-1
IV LO 01 - IV LO 00 5-2
IV LO 01 - Ceramika 00 0 - 0
IV LO 01 -Górnik Wieliczka 0-1
Podium przegraliśmy bezpośrednimi meczami z Podhalem bo uzyskaliśmy tą samą ilość punktów.
IV LO 00 -Podhale II 0-1
IV LO 00 -Podhale I 1-1
IV LO 00 - GKS Głuchołazy 4-1
IV LO 00 - Chrobry Głogów 3-3
IV LO 00 - Ceramika 0-1
IV LO 00 - Górnik Wieliczka 1-2.
W sumie w dwóch zespołach wystąpiło 35 zawodników z naszego liceum.
Półfinał mistrzostw województwa łódzkiego w piłce ręcznej chłopców w ramach Licealiady 2017/18 już za nami. W rozegranych w dniu 28 listopada 2017 roku meczach nasza drużyna z łatwością pokonała pozostałe zespoły, z Pajęczna (19:8) oraz Radomska (19:4), co oznacza tylko jedno – nie odpuszczamy i będziemy walczyć dalej w finale.
Póki co, nasi chłopcy nie mieli sobie równych, lecz dalsza walka o tytuł mistrza województwa łódzkiego z pewnością będzie niezwykle zacięta. Szykuje się prawdziwie emocjonujące widowisko. Chłopaki, życzymy powodzenia!
Skład zespołu IV LO:
Czechowicz Hubert, Kamiński Sebastian, Klinicki Bartłomiej, Siejak Krzysztof, Staniaszek Hubert, Bartłomiejczyk Szymon, Reszczyński Jakub, Klepacz Jakub
Trener: Zenon Kurzydlak
W dniach 23-25 listopada 2017 roku nasz uczeń Bartłomiej Szadkowski wraz z trenerem Tomaszem Wychowałkiem przebywał na testach w naszym klubie partnerskim, Zagłębie Sosnowiec. Nasz uczeń trenował z juniorami starszymi Zagłębia, z którymi rozegrał w barwach drużyny z Sosnowca grę kontrolną z liderem klasy okręgowej seniorów okręgu sosnowieckiego drużyną Unii Dąbrowa Górnicza. Mecz ten zakończył się przegraną Zagłębia 2-4.
Ponadto w trakcie testów nasz zawodnik miał okazję obejrzeć mecz I ligi pomiędzy Zagłębiem a Górnikiem Łęczna.
IV LO po raz pierwszy w historii naszej szkoły zostało Mistrzem Miasta w piłce ręcznej chłopców w ramach Licealiady.
W fazie rozgrywek grupowych, które miały miejsce 6 i 8 listopada 2017 roku, nasz zespół pewnie wygrał wszystkie mecze. Dnia 22 listopada 2017 roku w meczach finałowych chłopcy zmierzyli się na parkiecie z drużynami z ZSP nr 1 i ZSP nr 3, ponownie nie dając rywalom żadnych szans. Wyniki 16:10 i 19:12 potwierdziły wysokie umiejętności i dobrą formę naszych piłkarzy ręcznych, a zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Miasta pozwoliło naszemu zespołowi na zakwalifikowanie się do półfinału mistrzostw województwa łódzkiego, który już za kilka dni.
Chłopakom gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne mecze.

Skład zespołu IV LO:
Czechowicz Hubert, Kamiński Sebastian, Klinicki Bartłomiej, Staniaszek Hubert, Siejak Krzysztof, Szczepocki Jakub, Bartłomiejczyk Szymon, Bartłomiejczyk Damian, Patryarcha Igor, Grzesiuk Patryk

Trener: Zenon Kurzydlak
Uczniowie IV LO w dniu 20.11.2017 r wzięli udział w półfinale rozgrywek wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Do zawodów, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim, stanęły drużyny z Bełchatowa, Nowej Brzeźnicy oraz Gomunic. Dwa mecze z trzech rozgrywanych zakończyły się zwycięstwem co pozwoliło na wygranie całego turnieju i uzyskanie awansu na szczebel wojewódzki.

Wyniki:

SP 1 BEŁCHATÓW - IV LO PIOTRKÓW 9:14
PG GOMUNICE - PG NOWA BRZEŹNICA 12:8
IV LO PIOTRKÓW - PG GOMUNICE 7:8
PG NOWA BRZEŹNICA - SP 1 BEŁCHATÓW 11:17
IV LO PIOTRKÓW - PG NOWA BRZEŹNICA 19:7
SP 1 BEŁCHATÓW - PG GOMUNICE 14:7


I miejsce : IV LO PIOTRKÓW
II miejsce : SP 1 BEŁCHATÓW
III miejsce : PG GOMUNICE
IV miejsce : PG NOWA BRZEŹNICA

Skład drużyny:
1. Czupryniak Mikołaj
2. Toma Igor
3. Palutkiewicz Kacper
4. Chojnacki Daniel
5. Pietrzyk Hubert
6. Strzelecki Olaf
7. Łączkiewicz Krystian
8. Grygorcewicz Wiktor
9. Nurkowski Sebastian

Trener: Kamil Wasilewski

GRATULUJEMY!
Dnia 13.11.2017 roku na hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się powiatowy etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Uczniowie IV LO okazali się bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie mecz i w kolejny poniedziałek wezmą udział w półfinale rozgrywek wojewódzkich.

Wyniki:
SP 2 - IV LO 1:10
IV LO - SP 10 12:5
IV LO - SP 16 6:1
IV LO - SP 3 12:2

Skład drużyny:
1. Czupryniak Mikołaj
2. Toma Igor
3. Palutkiewicz Kacper
4. Chojnacki Daniel
5. Pietrzyk Hubert
6. Strzelecki Olaf
7. Łączkiewicz Krystian
8. Szymorek Patryk
9. Grygorcewicz Wiktor
10. Nurkowski Sebastian
Trener: Kamil Wasilewski
Gratulujemy
Podczas Mistrzostw Polski Młodziczek zapaśniczki Atletycznego Klubu Sportowego zdobyły jeden, brązowy medal. Na najniższym stopniu podium stanęła Nikoletta Szewczuk, uczennica  klasy II C gimnazjum naszej szkoły. Nikoletta walczyła w kategorii wagowej 44 kg.
"Liczyłam na złoty medal. Stoczyłam dzisiaj pięć walk, w tej decydującej o awansie do finału przegrałam 2:4 z Aleksandrą Lewczyńską, reprezentantką ULZKS Heros Czarny Bór, nigdy wcześniej z nią nie walczyłam, ale wiem, że stać mnie na więcej" – powiedziała Nikoletta Szewczuk. W zawodach wystartowała również inna uczennica naszej szkoły( także klasa II C gimnazjum)- Dominika Jaroszewska. Zawody odbyły się w piotrkowskiej  Hali Relax. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Źródło artykułu i zdjęcia: https://www.epiotrkow.pl/news/Nikoletta-Szewczuk-na-podium-Mistrzostw-Polski,30286
 
Dziewczęta zajmując drugie miejsce w półfinałach wojewódzkich, które odbyły się 17 października 2017 roku  w Zelowie awansowały do Finału Wojewódzkiego. Zmagania te odbyły się 25 października2017 roku w Poddębicach. W sztafecie tej wystąpiło 12 najlepszych ekip z województwa Łódzkiego. Nasze zawodniczki z IV Liceum w końcowym rezultacie uplasowały się na 10 pozycji.
W biegu wzięły udział:

1. Jakubiak Sandra
2. Siemek Marta
3. Jarzębska Julia
4. Stryjkowska Roksana
5. Matuszewska Ewa
6. Krupa Daniela
7. Woźniak Natalia
8. Chudy Julia
Rezerwowe: Próba Wiktoria, Król Żaklina.
Opiekun: Julita Ziółkowska.
Dziewczyny dziękujemy za walkę i gratulujemy startu w finałach wojewódzkich !