IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. ''Generała Stefana Roweckiego - Grota''

W rozegranych 17 października 2017 roku w Zelowie półfinałach województwa łódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych chłopców drużyna IV LO tak jak i wcześniej w zawodach LA okazała się najlepsza.Nasz zespół wyprzedził LO z Bełchatowa oraz ZSP 1 z Piotrkowa Tryb.Dzięki tej wygranej wystartujemy w finałach województwa łódzkiego, które odbędą się 25 października w Poddębicach.
Skład IV LO:
Dawid Błaszczyk, Mateusz Misztela, Daniel Mazurczyk, Adam Łączny, Adam Baryła, Mateusz Kowalski, Tobiasz Dzik, Nataniel Balcerzyk i Mateusz Sciepłek
W półfinałach dziewcząt w kategorii gimnazjum drużyna naszej szkoły zajęła 2 miejsce. Najlepsze czasy uzyskały:
Julia Chudy 3,48
Marta Siemek 4,04
Julia Jarzębska 4,26
Natalia Woźniakk 4,31
Opiekunowie: Tomasz Wychowałek i Julita Ziółkowska
Na zaproszenie prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adama Kaźmierczaka zawodnicy klas sportowych funkcjonujących w naszej szkole rozegrali w środę 11 października 2017 roku gry kontrolne z drużynami ŁKS Łódź 2002 i Ceramiki Opoczno 99/2000.Mecze odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tomaszowie Mazowieckim.
Podczas gier testowany był przez sędziów z PZPN system powtórek war.
W młodszej drużynie zagrali chłopcy z klasy I C. Ich mecz przeciwko zespołowi ŁKS Łódź zakończył się minimalną porażką 0-1 i choć zagraliśmy pierwszy raz razem na dużym boisku to wyglądało to obiecująco. W kategorii U-19 przeciwko Ceramice spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1-1.Tu już widać było dojrzałość piłkarską naszego zespołu i to, że chłopcy często ze sobą grywali. W zespole starszym wystąpili chłopcy z klasy II C i III C. Był to dla nas kolejny pożyteczny sprawdzian, który jest jednym z elementów szkolenia sportowego w naszej szkole. Grupa chłopców, która wyjechała na mecze to 43 zawodników z różnych klubów naszego okręgu.
Skład I C:
Kuczborski - Dębski, Bartłomiejczyk, Jędrzejczyk, Dobosiński - Purzyński, Gorzeń, Lasoń, Patryarcha, Kowalski - Cichoń
Na zmiany weszli:
Czerkawski, Michalczyk, Marusiński, Pasikowski, Gąsior, Sowa, Jagusiak
Skład II C i III C:
Siejak - Grzesiuk, Łączny, Reszka, Link - Mazurczyk, Bartłomiejczyk, Misztela, Szadkowski, Balcerzyk - Błaszczyk.
Na zmiany weszli: Swamma, Piesik, Dróżdż, Majewski, Mijas, Barański, Ściepłek, Ślusarczyk, Reszczyński, Michalczyk, Łęgowiak, Dzik
Trenerzy: Tomasz Wychowałek, Bożena Sobczyk, Julita Ziółkowska.
Mistrzostwa Piotrkowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się w czwartek 12 października 2017 roku na Stadionie Miejskim "Concordia". O mistrzowski tytuł walczyli licealiści, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych, którzy przebiegli w sumie kilkaset kilometrów. Ścigało się tam ponad 200 osób.
Chłopcy z liceów i gimnazjów musieli pokonać dystans ok. 1000-1200 metrów, natomiast dziewczęta rywalizowały na trasie o długości ok. 800-900 metrów, na takim samym dystansie ścigali się uczniowie
i uczennice szkół podstawowych. W każdej sztafecie było ośmiu zawodników. Najszybsi, czyli dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej, będą rywalizować podczas półfinałów mistrzostw województwa, które odbędą się 17 października nad Zalewem Patyki koło Zelowa - powiedział Paweł Zieliński ze Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Pojadą tam m.in. uczniowie IV LO, którzy nie dali swoim rywalom większych szans.
- Stanowimy świetny zespół, mieliśmy dobre zmiany i bardzo szybko wymienialiśmy pałeczkę sztafetową - powiedzieli Nataniel Balcerzyk i Dawid Błaszczyk, zawodnicy ze zwycięskiej sztafety.

Oto kompletne wyniki:

Dziewczęta:
Kolejność końcowa:
ID IMS LIC
1. SP 12 1. IV LO 1. I LO
2. SP 16 2. SP 2 2. IV LO
3. SP 13 3. SP 3 3. II LO
4. SP 11 4. SP 10 4. ZSP 2
5. SP 3 5. III LO
6. SP 5 6. ZSP4

Zwycięskie składy:
SP12 IVLO ILO
Julia Głowacka, Klaudia Barczewska, Weronika Bocheńska, Matylda Głowacka, Julia Chudy, Angelika Dędek, Nina Kaczmarek, Sandra Jakubiak, Paulina Kowalewska,Joanna Kołodziejczyk, Julia Jastrzębska, Róża Krajewska, Ola Lasota, Żaklina Król, Kinga Michalska, Joanna Lorek, Daniela Krupa, Julia Poterała, Oriana Malinowska, Ewa Matuszewska, Patrycja Skrobek, Marcelina Szyposzyńska, Wiktoria Próba, Natalia Świech, Oliwia Tomaszczyk, Marta Siemek, Magda Włodarczyk,,Maria Wenerska, Roskana Stryjkowska, Zuzanna Wosek, Zielonka, Natalia Woźniak

Chłopcy
Kolejność końcowa:
ID IMS LIC
1. SP 12 1. SP 3 1. IV LO
2. SP 16 2. SP 10 2. ZSP 1
3. SP 13 3. SP2 3. ZSP 3
4. SP 5 4. IV LO 4. I LO
5. SP 3 5. II LO
6. SP 11 6. ZSP 2
7. III LO

Zwycięskie składy:
SP12 SP3 IVLO
Kacper Dziadczyk, Hubert Brzeżański, Nataniel Balcerzyk, Jakub Gaj, Wiktor Gajecki, Adam Baryła,,Patryk Grzesik,  Damian Górny,  Dawid Błaszczyk, Mikołaj Nowak, Mateusz Górny, Tobiasz Dzik, Maciej Pstokoński, Kacper Gros,  Mateusz Kowalski, Miłosz Frenkiel,  Julian Nowak,  Adam Łączny, Filip Rogoziński, Jacek Kuźnicki, Daniel Mazurczyk, Patryk Rybak, Marcel Majchrowski, Mateusz Misztela, Paweł Ryżewski,  Szymon Rączkowski,  Mateusz Ściepłek, Kacper Skoczylas, Adrian Rygielski, Michał Stachniak, Michał Staszek, Kacper Stecki, Mateusz Szymański.
Mateusz Piesik uczeń klasy II C otrzymał powołanie do Reprezentacji Polski Soccer Skills na sezon
2017 / 2018. Powołanie do reprezentacji otrzymują wyłącznie osoby, które w trakcie obozów organizowanych w 2017 roku przez Polish Soccer Skills wykazały się ogromnym potencjałem piłkarskim oraz motorycznym.
Serdecznie gratulujemy.
Dnia 4 października 2017 roku na Stadionie Miejskim odbyły się Półfinały Wojewódzkie Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej dziewcząt w ramach Licealiady w roku szkolnym 2017/2018. Z naszej szkoły wzięło udział czternaście dziewcząt:
1. Kieszkowska Weronika – 800 m
2. Simkowska Natalia – 800 m
3. Laczek Wiktoria – 800 m
4. Chmielewska Natalia – 400 m + sztafeta 4x100 m
5. Galińska Klaudia – 400 m + sztafeta 4x 100 m
6. Łukasik Weronika – 400 m
7. Smak Kinga – 100 m
8. Brózda Beata - 100 m
9. Czekalska Katarzyna - 100 m + sztafeta 4x100 m
10. Stępień Wiktoria – Skok w dal
11. Ulcyfer Daria – Skok w dal
12. Ciach Kinga – pchnięcie kulą + sztafeta 4x100 m
13. Kukulska Natalia – pchnięcie kulą
14. Bęckowska Dominika – pchnięcie kulą
Drużynowo nasza szkoła zajęła IV miejsce w Półfinałach Wojewódzkich Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej dziewcząt w ramach Licealiady w roku szkolnym 2017/2018 w klasyfikacji końcowej.
IV Miejsce w sztafecie 4x100 m (Ciach Kinga, Galińska Klaudia, Chmielewska Natalia, Smak Kinga).
Opiekun: Julita Ziółkowska
 
W dniu 4 października na Stadionie Miejskim Concordia rozegrano półfinał Mistrzostw Województwa łódzkiego w LA szkół ponadgimnazjalnych. Wystartowało w nim 6 zespołów reprezentujących Piotrków, Bełchatów i Radomsko.
Najlepsi okazali się reprezentanci IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Tryb., którzy zgromadzili łącznie we wszystkich konkurencjach 1104 punkty (poprawiliśmy się o 74 w porównaniu z Mistrzostwami Miasta). Drugie miejsce zajęła drużyna ZSE - E Radomsko a trzecie ZSP 3 Bełchatów. Dzięki temu zwycięstwu pojedziemy na finał Mistrzostw województwa łódzkiego do Sieradza 10 października.
Naszą szkołę reprezentowali:
100 metrów: Natan Balcerzyk II C, Dawid Dróżdż II C, Bartosz Marusiński - I C.
400 metrów: Adam Łączny - III C, Daniel Mazurczyk III C, Mateusz Misztela - III C.
1500 metrów: Adam Baryła - II C, Dawid Błaszczyk - III C, Bartek Szadkowski - II C.
Skok w dal: Roman Szulc - II C, Kacper Cichoń - I C, Patryk Purzyński - I C.
Pchnięcie kulą: Marcin Frączyk - III c, Jakub Szczepocki - III C, Krzysztof Siejak - III C.
Serdecznie gratulujemy
W rozegranych 2 października 2017 roku  Mistrzostwach Piotrkowa szkół ponadgimnazjalnych w LA chłopcy z IV LO okazali się najlepsi.
Zgromadziliśmy łącznie 1030 punktów i wyprzedziliśmy ZSP 1 - 1029 punktów i ZSP2 - 990 punktów.
Dzięki temu zwycięstwu w środę 4 października 2017 roku nasza męska drużyna wystąpi w półfinałach wojewódzkich.
Nasze liceum reprezentowali:
1500 metrów
Adam Baryła - II C, Dawid Błaszczyk - III C, Igor Patryarcha - I C.
400 metrów
Adam Łączny - III C, Daniel Mazurczyk - III C, Mateusz Misztela - III c
100 metrów - Nataniel Balcerzyk - II C, Dawid Dróżdż - II C, Bartek Szadkowski - II C.
Pchnięcie kulą: Marcin Frączyk - III C, Jakub Szczepocki - III C, Krzysztof Siejak - III C.
Skok w dal: Roman Szulc - II C, Kacper Cichoń - I C, Patryk Purzyński - I C Sztafeta 4x100: Mazurczyk, Cichoń, Misztela, Natan Balcerzyk
Opiekun: Tomasz Wychowałek
W poniedziałek 2 października 2017 roku na Stadionie Miejskim odbyły się Mistrzostwa Miasta w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt w ramach Licealiady w roku szkolnym 2017/2018. Z naszej szkoły wzięło udział szesnaście dziewcząt:
1. Kieszkowska Weronika – 800 m
2. Simkowska Natalia – 800 m
3. Laczek Wiktoria – 800 m
4. Chmielewska Natalia – 400 m + sztafeta 4x100 m
5. Galińska Klaudia – 400 m + sztafeta 4x 100 m.
6. Midera Amelia – 400 m
7. Smak Kinga – 100 m + sztafeta 4x 100 m
8. Stępień Wiktoria 100 m
9. Czekalska Katarzyna - 100 m
10. Brózda Beata – Skok w dal
11. Ulcyfer Daria – Skok w dal
12. Łukasik Weronika – Skok w dal
13. Ciach Kinga – pchnięcie kulą + sztafeta 4x100 m
14. Kukulska Natalia – pchnięcie kulą
15. Bęckowska Dominika – pchnięcie kulą
16. Woźniak Karina
Drużynowo nasza szkoła zajęła II miejsce w klasyfikacji końcowej i tym samym wywalczyła udział w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się w środę 4 października 2017 roku  również w Piotrkowie Trybunalskim na Stadionie Miejskim.
I Miejsce w sztafecie 4x100 m (Ciach Kinga, Galińska Klaudia, Chmielewska Natalia, Smak Kinga)
Indywidulanie:
+ Simkowska Natalia wywalczyła drugie miejsce w biegu na 800 metrów
+ Kieszkowska Weronika wywalczyła trzecie miejsce w biegu na 800 metrów
+ Chmielewska Natalia wywalczyła drugie miejsce w biegu na 400 metrów
+ Smak Kinga wywalczyła drugie miejsce w biegu na 100 metrów
+ Ciach Kinga wywalczyła drugie miejsce w pchnięciu kulą
Dziewczyny gratulujemy
W czwartek 28 września 2017 roku w Uniejowie wystartowały dziewczęta w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Z naszej szkoły wzięły udział dwie uczennice:
Chudy Julia, która zajęła 3 miejsce oraz Woźniak Natalia, która przekroczyła linię mety jako 43.
Gratulujemy startu, a Tobie Julka miejsca na podium oraz powodzenia w kolejnym etapie.
Opiekun - Julita Ziółkowska

W czwartek 28 września 2017 roku w Uniejowie wystartowały dziewczęta w ramach Licealiady na szczeblu wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Z naszej szkoły wzięły udział cztery uczennice:
Chmielewska Natalia, która zajęła 39 miejsce, Galińska Klaudia 43, Simkowska Natalia 47 oraz Kieszkowska Weronika 61
Gratulujemy startu !
Opiekun - Julita Ziółkowska