W dniach 12-14 marca dziewczęta klas sportowych brały udział Mistrzostwach Miasta w piłce siatkowej
w ramach licealiady.
W meczu o I miejsce pokonały wynikiem 2:0 zespół II LO wcześniej wygrały 2:0 z III LO i ZSP nr 2.
Reprezentacja naszej szkoły zakwalifikowała się do rozgrywek na szczeblu rejonowym.
Gratulujemy siatkarkom i trenerowi Pawłowi Zielińskiemu.
Życzymy powodzenia !!!
We wtorek 12 lutego rozegrano Mikołajkowy Turniej Piłkarski klas sportowych IV LO. Każda klasa wystawiła dwie drużyny.Turniej stał na wysokim poziomie sportowym a rywalizacja była bardzo zacięta.
W meczu o 3 miejsce klasa IIIC1 pokonała klasę IID2.
Mecz finałowy przyniósł bardzo dużo emocji. Spotkały się w nim drużyny IC1 i IID1. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 3-3 (klasa IID doprowadziła do wyrównania 20 sekund przed końcem).
Rzuty karne lepiej wykonywała klasa IID i to ona ostatecznie zdobyła Puchar Dyrektora.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Końcowa klasyfikacja:
1. IID1
2. IC1
3. IIIC1
4. IID2
5-6. IIIC2, IC2

Więcej zdjęć TUTAJ
12 grudnia odbyły się Mistrzostwa Miasta w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt.
W turnieju nasi chłopcy zajęli II miejsce i tym samym zakwalifikowali się do dalszych rozgrywek.
Dziewczęta uplasowały się na IV miejscu.

Drużyna chłopców:
Kacper Latocha
Patryk Chrząstek
Piotr Mieczkowski

Drużyna dziewcząt:
Julia Nejman
Aleksandra Bojarzyn
Natalia Mucha
Gratulujemy serdecznie.
 12 grudnia nasze siatkarki wzięły udział w konsultacjach szkoleniowych dla uczestników Programu Młodzieżowy Animator Sportu - Młodzieżowy Sędzia Sportowy. Organizatorem programu był Łódzki Szkolny Związek Sportowy pod patronatem MEN.
W trakcie szkolenia młodzież nabyła umiejętności sędziowskie zarówno teoretyczne jak i praktyczne tj. sygnalizacja sędziowska, znajomość przepisów gry w piłkę siatkową i ich interpretacja na żywo podczas rozgrywanych meczy. Po zdanym egzaminie uczestnicy otrzymali legitymacje MSS oraz koszulki sędziowskie.
Opiekunem, trenerem i koordynatorem programu jest p. Paweł Zieliński.
Mistrzostwa Województwa Łódzkiego - Licealiada - piłka ręczna chłopców
Nasza wspaniała drużyna piłkarek ręcznych z IV LO odniosła kolejny sukces.
14 listopada po zaciętej walce, zakończonej rzutami karnymi, IV LO zwyciężyło z I LO z Bełchatowa, zajmując I miejsce w półfinale Mistrzostw Województwa Łódzkiego w piłce ręcznej dziewcząt, w ramach Liceliady 2023/2024.
W dniu 6 listopada na pływalni OSIR odbyły się zawody w pływaniu drużynowym i indywidualnym dziewcząt i chłopców.
Drużyna dziewcząt IVLO zdobyła III miejsce.
Zawodniczki startowały w sztafecie 6x50 m stylem dowolnym i konkurencji indywidualnej na dystansie 50m wybranym stylem (motylkowym, klasycznym, grzbietowym , dowolnym).

Skład drużyny dziewcząt :
Patrycja Szeląg IIC - styl motylkowy,
Aleksandra Łęgowiak IIC - styl grzbietowy,
Antonina Różańska IID - styl dowolny
Natalia Lec IE - styl dowolny,
Natalia Leśniewska IB - styl klasyczny
Wiktoria Misztela IVC - sztafeta styl dowolny

Gratulacje dla naszych panów, którzy zajęli II miejsce w ogólnej klasyfikacji w Mistrzostwach Miasta.
Indywidualnie natomiast w poszczególnych stylach:
Motylek - Stępień Karol - IV miejsce;
Klasyczny - Kołodziejski Mikołaj- IV miejsce;
Grzbiet - Morawiec Bartosz I miejsce, Kosiński Filip IV miejsce;
Kraul - Biniek Jakub - II miejsce, Grzesik Patryk - IV miejsce.

Gratulujemy sukcesów!
IV LO najlepsze w Piotrkowie - piłka ręczna dziewcząt.
Nasza zwycięska drużyna, prowadzona przez trenerkę Ewę Drząszcz, wywalczyła I miejsce, wygrywając zdecydowanie 6:2 z ZSP nr 2 ,,Piomą" w półfinale i 8:3 z II LO w finale.
Gratulujemy!
Mistrzostwo Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w piłce ręcznej chłopców zdobyte.
W niepełnym składzie (kontuzje, drobne urazy) nasza szkoła wywalczyła Mistrzostwo Miasta w piłce ręcznej.
Pokonaliśmy kolejno: ZSP1 13:11, ZSP3 20:2, ILO 20:10, a w finale IILO 16:7.
Skład naszej drużyny: Mikołaj Nowak, Jakub Krzyżak, Jan Fijałkowski, Bartłomiej Ortel,
Maciej Niedźwiecki, Kacper Grzejdziak, Mikołaj Kołodziejski, Eryk Smuga, Jakub Dróżdż, Filip Kosiński, Jakub Gaj. Gratulacje dla drużyny i trenera p. Mariusza Śpiewaka.
Ogromne wyróżnienie otrzymał w sobotę Patryk Grzesik zostając MVP meczu Superligi Mężczyzn pomiędzy Piotrkowianinem, a Wybrzeżem Gdańsk. Nasza drużyna wygrała 31:30, a Patryk rzucił w tym meczu 4 bramki i zaliczył 5 asyst.
Gratulujemy i prosimy o więcej!
Uczniowie klas o profilu sportowym naszego liceum obejrzeli 18 października na stadionie miejskim mecz eliminacyjny w piłce nożnej kobiet do Mistrzostw Europy U17 Polska - Irlandia, który zakończył się wynikiem 6-1. Tym samym nasza kobieca reprezentacja uzyskała awans z pierwszego miejsca do kolejnego etapu rozgrywek. Gratulujemy!