IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego - Grota

Wiktoria Guść uczennica klasy IICg naszego liceum oraz zawodniczka UKS Delfin
w Piotrkowie Tryb. podczas zimowych mistrzostw Polski juniorów 16 lat rozgrywanych w ten weekend w Gliwicach została pięciokrotną mistrzynią Polski w pływaniu.

Wiktoria tym razem postawiła na wszystkie konkurencje kraulowe.
Złote medale wypływała na dystansach 50, 100, 200, 400 i 800 metrów stylem dowolnym zostając najlepsza zawodniczką mistrzostw za najwyżej punktowany wynik.

Warto zauważyć, że Wiktoria na rocznikowych mistrzostwach Polski jeszcze nigdy nie przegrała,
a w swojej kolekcji ma już 25 złotych medali krajowego czempionatu.

GRATULUJEMY!!!
6 października  2020 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt
w ramach Licealiady w roku szkolnym 2020/2021. Z naszej szkoły wzięło udział piętnaście dziewcząt:

15. Kałucka Marta kula

Drużynowo nasze dziewczęta zajęły III miejsce w klasyfikacji końcowej.

Opiekun: Ziółkowska Julita
Uczniowie IV LO ponownie okazali się najlepsi 🏆 🏆 w rozegranych 1 października 2020 roku  Mistrzostwach Miasta, tym razem w sztafetowych biegach przełajowych. Wygraliśmy zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców i obroniliśmy tytuły wywalczone przed rokiem.

Skład dziewcząt: Patrycja Miłak, Dominika Chrząstek, Natalia Woźniak, Martyna Krystek, Oliwia Szczepańska, Agnieszka Lewandowska, Weronika Iznerowicz, Maja Kaźmierczak.
Rezerwowe: Zuzanna Adamczyk, Oliwia Kapuścińska, Karolina Błaszczyk.
Opiekun: Julita Ziółkowska.

Skład chłopców: Kowalczyk Jarosław, Krzynówek Dawid, Kukulski Patryk, Kazimierski Patryk, Kowalski Piotr, Lipiński Szymon, Gaj Jakub, Malarz Wiktor.
Rezerwowi: Grzejdziak Kacper, Marchlewicz Kacper, Grzesik Patryk.
Opiekun: Bożena Sobczyk

Serdecznie gratulujemy!
 Dnia 29 września 2020 roku sześć osób z naszej szkoły reprezentowało nasz powiat na szczeblu wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych Licealiada 2020/2021.
Niestety nie udało się uzyskać awansu ale można było nabyć praktyki do dalszego rozwoju.
Reprezentanci IV LO: Miłak Patrycja, Iznerowicz Weronika, Kaźmierczak Maja, Krzynówek Dawid, Kukulski Patryk, Gaj Jakub.
Za nami kolejne w tym roku szkolnym zawody sportowe. Uczniowie IV LO spisali się w nich jak zwykle bardzo dobrze. W Mistrzostwach Piotrkowa w indywidualnych biegach przełajowych wśród dziewcząt najlepsza z naszych reprezentantek Maja Kaźmierczak była druga, Patrycja Miłak czwarta, Weronika Iznerowicz piąta, Oliwia Szczepańska szósta. Startowały również Natalia Woźniak, Anna Meszczyk oraz Martyna Krystek.
Wśród chłopców trzeci był Dawid Krzynówek, czwarty Jakub Gaj, szósty Patryk Kukulski. Startowali również: Jarosław Kowalczyk, Szymon Lipiński, Piotr Kowalski.
Dzięki osiągniętym wynikom Maja, Patrycja, Weronika, Dawid, Jakub zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich. Gratulujemy!
22 września 2020 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt
w ramach Licealiady w roku szkolnym 2020/2021.

12. Sadowska Zuzanna skok w dal

Drużynowo nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji końcowej i tym samym wywalczyła udział
w półfinałach wojewódzkich.
I Miejsce w sztafecie 4x100 m (Meszczyk Anna, Lewandowska Agnieszka, Iznerowicz Weronika, Kaźmierczak Maja)

- Kaźmierczak Maja wywalczyła pierwsze miejsce w biegu na 100 metrów
- Meszczyk Anna wywalczyła trzecie miejsce w biegu na 100 metrów
- Lewandowska Agnieszka wywalczyła pierwsze miejsce w biegu na 400 metrów
- Krystek Martyna wywalczyła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów
- Miłak Patrycja wywalczyła pierwsze miejsce w biegu na 800 metrów
- Chrząstek Dominika wywalczyła trzecie miejsce w biegu na 800 metrów
- Adamczyk Zuzanna wywalczyła drugie miejsce w pchnięciu kula.
- Gala Zuzanna wywalczyła trzecie miejsce w pchnięciu kulą

Trener: Ziółkowska Julita
Dnia 22 września 2020 roku na bieżni Stadionu Miejskiego Concordia rozegrano Mistrzostwa Piotrkowa
w LA.
Chłopcy z naszej szkoły obronili tytuł z poprzedniego roku gromadząc 923 punkty.
W klasyfikacji drużynowej wyprzedzili ZSP1 i ZSP 2.

Najlepsza okazała się nasza sztafeta 4x100 metrów w składzie (K. Kwiecień, P. Sochacki, P. Kukulski,
M. Nojek).
Indywidualnie w biegu na 100 metrów Kacper Kwiecień zajął II miejsce a Mateusz Nojek był III.
W biegu na 400 metrów II miejsce zajął Wiktor Jagodziński a VI był Kuba Bedka.
W biegu na 1500 metrów Dawid Krzynówek był II, Szymon Lipiński III, natomiast Adam Krawczyk IX.

W pchnięciu kula 5 kg II miejsce przypadło Patrykowi Kukulskiemu a kula 6 kg III miejsce Danielowi Zielonce. W skoku w dal III miejsce zajął Filip Sobos a IV Kacper Krasoń.

Nasza drużyna dzięki zwycięstwu zakwalifikowała się do półfinałów wojewódzkich.
Gratulujemy!

9 marca 2020 roku  zostały rozegrane Finały Mistrzostw Miasta w Koszykówce dziewcząt. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie spotkania kolejno pokonując w meczu półfinałowym II LO 8:3 (Edyk Kinga 4 pkt, Stępień Wiktoria 2 pkt, Firmowska Wiktoria 2 pkt).
W meczu o 1 miejsce z ZSP2 15:14 (Firmowska Wiktoria 6 pkt, Murawska Maria 4 pkt, Simkowska Natalia 2 pkt, Stępień Wiktoria 2 pkt, Kieszkowska Weronika 1 pkt).

IV LO reprezentowały:
Stępień Wiktoria, Murawska Maria, Simkowska Natalia, Kieszkowska Weronika, Jaros Martyna, Adamczyk Marta, Firmowska Wiktoria, Miłak Patrycja, Edyk Kinga, Kuchta Julia.

Gratulujemy!!
2 marca 2020 roku zostały rozegrane Półfinały Mistrzostw Miasta w Koszykówce dziewcząt. Nasze uczennice wygrały wszystkie spotkania kolejno pokonując:

I LO 25:10 (Stępień Wiktoria 10 pkt, Murawska Maria 6 pkt, Simkowska Natalia 5 pkt, Sadowska Zuzanna
2 pkt, Adamczyk Marta 2 pkt),
ZSP1 26:4 (Miłak Patrycja 6 pkt, Stępień Wiktoria 4 pkt, Adamczyk Marta 4 pkt, Edyk Kinga 4 pkt, Firmowska Wiktoria 4 pkt, Simkowska Natalia 2 pkt, Sadowska Zuzanna 2 pkt),
ZSP4 29:12 (Edyk Kinga 9 pkt, Stępień Wiktoria 6 pkt, Adamczyk Marta 4 pkt, Kieszkowska Weronika 4 pkt, Murawska Maria 2 pkt, Sadowska Zuzanna 2 pkt, Firmowska Wiktoria 2 pkt).

Stępień Wiktoria, Ciach Kinga, Murawska Maria, Simkowska Natalia, Kieszkowska Weronika, Sadowska Zuzanna, Jaros Martyna, Adamczyk Marta, Porczyńska Oliwia, Firmowska Wiktoria, Miłak Patrycja, Edyk Kinga, Kuchta Julia.

Finały już za tydzień 9 marca 2020 roku.
W dniach 2 i 16 lutego 2020 roku odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Chrobrego, drużyna IV LO pokonała ZSR Bujny i Absolwentki po 2:0 i przegrała z Libero Czarnocin, As active Opoczno i FUKS Sulejów po 0:2 i zajęła 4 miejsce. Drużyna grała w składzie: Chuda Malwina, Wójcik Kamila, Midera Kinga, Midera Klaudia, Stępień Wiktoria, Simkowska Natalia, Sadowska Zuzanna, Arkusińska Aleksandra, Krystek Martyna, Kurpios Anna, Mika Maria, Jagieło Katarzyna, Kurkowska Karolina, Kowalska Aleksandra. Większość składu to uczennice I klas sportowych o profilu piłki siatkowej.

Trener: Paweł Zieliński