im. ''Generała Stefana Roweckiego - Grota''

18 listopada 2017 roku uczniowie IV Liceum wzięli udział we Mszy Świętej z modlitwą w kościele Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim. Msza była sprawowana w intencji zmarłych nauczycieli
i wychowawców, którzy uczyli w naszej szkole.
Dnia 11 listopada 2017 roku obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Po 123 latach w niewoli naród polski zaistniał ponownie na mapie Europy 11 listopada 1918 roku.
Uroczystości miejskie rozpoczęły się od mszy świętej w kościele oo. Bernardynów odprawionej w intencji Ojczyzny. Po niej wszyscy zebrani przeszli pod pomnik Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie przyrzeczenie złożyli strzelcy z Jednostki Strzeleckiej „Strzelec” im. Józefa Piłsudskiego, w dużej części byli to uczniowie naszego liceum.
Następnie po okolicznościowym przemówieniu wygłoszonym przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka, delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
W niedzielę 1 października 2017 roku  w kościele pw. św. Jacka i św. Doroty odbyła się uroczysta Msza Święta upamiętniająca 25 Pułk Piechoty.
Tradycyjnie w kościele parafialnym odprawiana jest uroczysta eucharystia w intencji żyjących i zmarłych członków 25 Pułku Piechoty Armii Krajowej.
W uroczystości wzięli udział kombatanci, przedstawiciele władz miasta i powiatu. Nie zabrakło pocztów sztandarowych, wśród których była także reprezentacja IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen Stefana Roweckiego - Grot.
Po eucharystii złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą 25 Pułk Piechoty, która znajduje się w kościele św. Jacka i Św. Doroty.

Źródło: http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/swieto-pulkowe-r11834