IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego - Grota

Zawodowe puzzle i kickboxing

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Klara
Czy można łączyć pasję plastyczną z miłością do kickboxingu?
 
Klara Kleczkowska przywitała nas przy recepcji Warszawskiego Centrum Atletyki. Niepozorne wejście zupełnie nie zrobiło na nas wrażenia. Dopiero kiedy musiałyśmy przejść przez ogromną salę wypełnioną czołowymi zawodnikami MMA, poczułyśmy wagę tego spotkania.
 
Byłam bardzo zaskoczona i onieśmielona, dotychczas widziałam takich sportowców tylko w telewizji - mówi Kinga Ciach, uczestniczka innowacji „Zawodowe puzzle. Nastolatki decydują o sobie”. - Zaczęłam się zastanawiać, skąd tak drobna osoba, jak dziewczyna, z którą się właśnie spotkałyśmy, bierze siłę do uprawiania kickboxingu.
 
Klara Kleczkowa jest złotą medalistką Mistrzostw Polski 2018 roku w Kick Light w kategorii wagowej do 60 kilogramów. Podczas walk tego typu kickboxingu dozwolone są takie techniki, jak: ciosy ręczne, kopnięcia low-kick w uda oraz kopnięcia powyżej pasa.
 
 
Smukła sylwetka, długie warkocze, grzywka opadająca na oczy były zupełnym przeciwieństwem napakowanych panów uprawiających tuż obok mieszane sztuki walki (ang. mixed martial arts, MMA). Jednak, kiedy Klara rozpoczęła swoją opowieść o realizowaniu pasji, jaką jest kickboxing, a potem pokazała nam swoją rozgrzewkę, trening właściwy i rozciąganie po ćwiczeniach, nie miałyśmy wątpliwości, że drzemie w niej mistrzowski hart ducha.
 
Sport zajmuje ważne miejsce w jej życiu, ale nie jest podstawą utrzymania. Klara z rozmysłem wybiera zawodniczki, z którymi chce się zmierzyć, rzetelnie przygotowuje się do walki. Dzięki temu jeszcze nigdy w swojej karierze nie doznała żadnej kontuzji - wspomina Daria Banaszczyk.
 
 
Podczas spotkania ochotniczki mogły poćwiczyć razem z nią. Ja zgłosiłam się pierwsza. Kickboxerka pokazała mi, jak ułożyć pięści, żeby moja głowa była bezpieczna oraz jak kopać - dodaje Kinga Ciach. - Cieszę się, że mogłyśmy spędzić tyle czasu z mistrzynią.
 
Poza sportem Kleczkowska studiowała Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. W chwili obecnej robi dyplom na Projektowaniu Graficznym na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Utrzymuje się z projektów graficznych, jej pasją jest robienie spersonalizowanych fotoksiążek.
 
Na koniec spotkania zrobiłyśmy zdjęcie grupowe, które dla mnie osobiście będzie pamiątką po spotkaniu z tak piękną i niezależną kobietą sukcesu - podsumowuje Kinga Ciach.
 
 
Spotkanie z Klarą Kleczkowską odbyło się w ramach dwudniowej wizyty studyjnej w Warszawie zorganizowanej przez 16 bohaterek innowacji „Zawodowe puzzle. Nastolatki decydują o sobie”.
 
Projekt został wymyślony i opracowany przez Martynę Kwiatkowską (innowatorkę społeczną ze wsi Uszczyn) oraz Bożenę Kwiatkowską (nauczycielkę języka polskiego w IV LO). Jest realizowany w Piotrkowie Trybunalskim i Warszawie od 15 marca do 31 lipca 2018 roku.
 
Odbiorczyniami innowacji są dziewczęta uczęszczające do  pierwszej i drugiej klasy IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stefana Roweckiego-Grota w Piotrkowie Trybunalskim. Dziewczęta rekrutują się z małych miasteczek i obszarów wiejskich oddalonych od szkoły o kilkanaście,
a nawet o 50 km.
 
Projekt innowacyjny „Zawodowe puzzle. Nastolatki decydują o sobie” realizowany jest w ramach projektu grantowego „TransferHUB generowanie, wsparcie grantowe i inkubacja innowacji społecznych. Przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej”, www.transferhub.pl.
 
 
 
 
 
Autorki: Martyna Kwiatkowska, Kinga Ciach, Daria Banaszczyk
Autorki zdjęć: Martyna Kwiatkowska, Katarzyna Czekalska
 
powrót