Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

W dniach 31 marca- 1 kwietnia 2016 roku Gimnazjum nr 2 było organizatorem I etapu Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców Coca Cola Cup.
Dnia 8 kwietnia 2016 roku uczniowie ze  Szkolnego Koła Teatralnego "MASKA" wezmą udział w Regionalnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Piotrkowie Trybunalskim. Młodzież pod kierunkiem p. Agnieszki Olczyk zaprezentuje przedstawienie do własnego tekstu "Drzewo G". Spektakl rozpocznie się o godz. 16:40 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Przeglądu, który znajduje się w załączniku.
W dniu 9 marca 2016 młodzież z naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach projektu Peace Cross-Cultural Understanding we współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. Spotkanie prowadzone było przez studentów: Sharwina Ganeshathevan z Malezji i Abhishek Pandey z Indii. Ci młodzi ludzie przyjechali do Polski aby poprowadzić z uczniami zajęcia z języka angielskiego, zaprezentować kulturę
i tradycje swoich państw.

Dnia 4 marca 2016 roku uczniowie klas  VI wraz z rodzicami uczestniczyli
w Dniu Otwartym w Gimnazjum nr 2. Dyrektor Małgorzata Artowicz przedstawiła ofertę edukacyjną na rok szkolny 2016/2017 oraz sukcesy i osiągnięcia uczniów naszej szkoły. Nauczyciele wychowania fizycznego zaprezentowali klasy sportowe o profilu piłki nożnej oraz piłki ręcznej. Koło fotograficzne przygotowało wystawę swoich prac,
a aktorzy szkolnego koła teatralnego "Maska" zaprezentowali dwie etiudy " Okularnicy"
i "Króliczek". Na koniec szóstoklasiści wraz z rodzicami zapoznali się z bazą dydaktyczną szkoły oraz uczestniczyli w rozmowach z nauczycielami.
21-03-2016

WESOŁEGO ALLELUJA!

Wśród baranków lukrowanych i pisanek barwnych
Tych  koszyczków co zielenią przystrojony każdy
Niech radośnie płyną chwile bo czas świętowania
W serc spokoju przeżywajmy Zmartwychwstanie Pana

9 lutego obchodzony jest w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło brzmi: "Lepszy Internet zależy od Ciebie!".
Pięcioro uczniów z Gimnazjum nr 2 wzięło udział w dniach
2- 6.11.2015 roku w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Fizyki "Olimpus ".

DNIA 4 MARCA 2016 ROKU O GODZ. 17:30 ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS VI WRAZ
Z RODZICAMI NA DZIEŃ OTWARTY.

UWAGA!!!

W zakładce REKRUTACJA   http://www.gimnazjum2.piotrkow.pl/rekrutacja-t82  znajdują się Uchwała Rady Miasta z dnia 18 grudnia 2015 roku, odnośnie kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2016/2017, oraz Zarządzenie Łódzkiego Kuratora Oświaty z dnia 21 stycznia 2016 roku, w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych na rok szkolny 2016/2017.
Dnia 20 stycznia 2016 roku odbyło się w naszej szkole dyktando z języka angielskiego. W dyktandzie brali udział uczniowie z klas pierwszych i trzecich:

Katarzyna Orzechowska kl.1b,
Mateusz Zieliński kl.1a,
Hubert Pietrzyk kl.1 a,
Mikołaj Czupryniak kl.1a,
Wiktor Wiernicki kl.1a,
                                       Dominik Blady kl.3a
                                       Klaudia Manikowska kl.3b.

I miejsce zajęła Katarzyna Orzechowska
II miejsce zajął Mateusz Zieliński
III miejsce zajął Hubert Pietrzyk

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Miło nam poinformować,że oficjalna strona internetowa Gimnazjum nr 2 znalazła się w wielkim finale ogólnopolskiego  konkursu "Strona Internetowa bez Barier". Konkurs organizowany jest pod patronatem pięciu ministerstw, TVP, UKE oraz fundacji
"Widzialni".
W kategorii "Jednostki publiczne do 100 podstron" nominowanych zostało 11 stron
z całej Polski, w tym cztery z Piotrkowa Trybunalskiego: Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej nr 13, Szkoły Podstawowej nr 16 i Domu Pomocy Społecznej. Wszystkie w/w jednostki podlegają Urzędowi Miasta Piotrkowa Trybunalskiego www.piotrkow.pl.
Wymienione strony ( oraz 40 innych ) zostały wykonane w ramach projektu unijnego "Rozwój e- usług w Piotrkowie Trybunalskim"

Więcej informacji po linkiem

W dniu 22 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe
"Z opłatkiem w ręku".
W przedstawieniu przygotowanym przez p. Bogusławę Kowalską i p. Jadwigę Molkę udział wzięli: Dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy uczniowie szkoły. Uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczyli również w wigiliach klasowych.

e-mail: gimnazjum2@gimnazjum2.piotrkow.pl

Czwartek 17 sierpnia 2017

Bertram, Jacek, Miron, Zawisza, Anita, Jaczewoj, Liberat, Eliza, Joanna, Anastazja, Julianna, Angelika, Serwiusz, Żaneta