Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

Dnia 30 listopada 2016 roku Samorząd Uczniowski zorganizował w godzinach popołudniowych  wróżby andrzejkowe. Jak widać na załączonych zdjęciach, młodzież bawiła się znakomicie. Opiekunowie SU Ewa Wojtasik oraz Katarzyna Skrzypczyk.

Moi drodzy po raz kolejny Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim bierze udział
w akcji Szlachetna Paczka.
Kod rodziny: LDZ -2562-541222
Jeśli macie ochotę się dołączyć i zrobić coś szlachetnego z całego serca zapraszam
  Katarzyna Skrzypczyk pok. nr 12
"Dzisiaj wielka jest rocznica- 11 listopada!
Tym co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy
Wolność, polską mowę w szkole,
To, że tylko z kart historii
Poznajemy dziś niewolę.
Uroczyście biją dzwony
                                      W mieście flagi rozwinięto
                                      I me serce się raduje,
                                      Że obchodzę Polski święto"
W dniach 26-28 października 2016 roku uczniowie z klas I- III uczestniczyli w  wycieczce szkolnej do Torunia. Uczniowie wzięli udział w artystycznym wypieku pierników
w najstarszym Muzeum Piernika, odwiedzili Muzeum Podróżników im. Tony Halika oraz Nowoczesny " Młyn Wiedzy", który dał możliwość przeprowadzenia różnych doświadczeń fizycznych, chemicznych i biologicznych.
Trzeciego dnia wycieczki uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Zamku Krzyżackiego
w Malborku.
Uczniom dopisywała  na wycieczce piękna pogoda, dobre humory, wspaniali opiekunowie, a ci, którzy się na nią nie wybrali niech żałują, bo było warto. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowała w dniu
19 października 2016 roku w Gimnazjum nr 2 warsztaty ekologiczno- robotyczne
" Ekorobotyka".
Poprzez wykorzystanie współczesnej techniki jaką jest legorobotyka oraz roboty wodorowe, uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób nie zatruwać środowiska i jaki wpływ na ekosystemy i bioróżnorodność ma nasze działanie.
Warsztaty miały na celu niwelować złe nawyki dzieci. Wykorzystując narzędzia jakimi są: wodorowy samochód, edukacyjne maszyny proste, ekobaterie, zestawy Lego edukacja- energia odnawialna, uczniowie mieli możliwość samodzielnego skonstruowania maszyn, umożliwaiających korzystanie z naturalnych zasobów środowiska bez negatywnej ingerencji w jego działanie. Zestawy naukowe prezentują sposoby uzyskania i wykorzystania energii odnawialnej. Konstruujac wiatrak, czy samochód zasilany za pomocą np. wodoru albo ogniwa paliwowego młody naukowiec przekona się jak wiele jest możliwości uzyskania czystej energii.
Warsztaty odbyły się dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi, przeznaczonych na zadanie " Ekolandia- edukacja ekologiczna dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego"
Tej radości, która trudy
                                         Kształtowania wieńczy
Jasnych myśli w dniach pochmurnych
                                         Twórczych działań prężnych
Dużo zdrowia, trosk niewielu
                                          Piękna w drobnych rzeczach
I po prostu, tak po ludzku
                                          Jak najwięcej szczęścia

W sobotę 1 października 2016 roku uczniowie Gimnazjum nr 2 wzięli udział w wycieczce rowerowej organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania ok. 22 km.
Trasa jesiennej wycieczki rowerowej z OSiR wiodła z Piotrkowa do Moszczenicy
i z powrotem. W Moszczenicy rowerzyści odpoczywali na parkingu obok szkoły podstawowej przy ul. Spacerowej. Tam czekał na młodzież poczęstunek oraz konkursy z nagrodami.
" Na wakacjach i na czacie
i jak myślisz o etacie
za granicą, u rodziny
lub gdy zdajesz egzaminy.
Kto języki obce zna
ten się całkiem nieźle ma."
27-09-2016

Bieg Trybunalski

25 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w Biegu Trybunalskim na 1200 metrów. Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się
w promowanie działań aktywnego spędzania czasu ( zwłaszcza w niedzielę ).
23 września 2016 roku na szkolnym boisku odbyło się spotkanie integracyjne dla pierwszych klas. Uczniowie wzięli udział w grach i zabawach, między innymi: w biegu po buty, najdłuższym skoku oraz biegu kelnera. Reprezentanci klas wykorzystywali tężyznę fizyczną podczas przeciągania liny, zaś wyjątkowy spryt i dynamikę zaprezentowali w czasie gry w dwa ognie. Zmagania sportowe zakończyły się zwycięstwem klasy I a.

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2016
16 WRZEŚNIA
DOŁĄCZ DO NAS!

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"

Sprawdź w domu, u rodziny i u sąsiadów czy znajdzie się stos niepotrzebnych gazet, starych książek, butelki PET, aluminiowe puszki i inny złom. Zbędne surowce przynieś do szkoły w dniu 16 września 2016 roku (zgłoś się do p.Jończyk lub p.Rejniak)

źródło obrazka: www.recykling.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 roku:
godz. 9:00 klasy  II i III
godz. 10:00 klasy I

Spotkanie klas z dyrektorem, wychowawcami i nauczycielami na górnym korytarzu. Zapraszamy uczniów i rodziców.

e-mail: gimnazjum2@gimnazjum2.piotrkow.pl

Czwartek 17 sierpnia 2017

Bertram, Jacek, Miron, Zawisza, Anita, Jaczewoj, Liberat, Eliza, Joanna, Anastazja, Julianna, Angelika, Serwiusz, Żaneta