Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

25-04-2017

DNI WOLNE W MAJU

W związku z egzaminami maturalnymi odbywającymi się w IV LO, następujące dni są dla Gimnazjum nr 2 wolne od zajęć dydaktycznych:
2 maja
4 maja
5 maja
8 maja- dzień ten będzie odpracowany 13 maja 2017 roku ( sobota ) wg. planu poniedziałkowego.
"Zoom na miasto, czyli Piotrków w obiektywie" to stała wystawa od 9 marca 2017r.  prezentowanaw Gimnazjum nr 2. Ekspozycja wpisuje się w uroczyste obchody wspaniałego jubileuszu 800-lecia miasta.
A składają się na nią fotografie wybranych obiektów i ulic "dawniej i dziś" oraz sylwetki wybitnych piotrkowian. Oglądając zdjęcia możemy cofnąć się w czasie, patrzeć na  dawny Piotrków, ale i podziwiać, jak na przestrzeni lat się zmieniał.

Poznawanie historii Piotrkowa Trybunalskiego i jego najcenniejszych zabytków to idea lekcji muzealnych, w których uczestniczyć będą uczniowie Gimnazjum nr 2.
Cyklem zajęć, poświęconych między innymi początkom piotrkowskiego grodu, nasza szkolna społeczność wpisuje się w  piękny jubileusz 800-lecia miasta. Lekcje dla klas pierwszych, prowadzone pod okiem pracowników piotrkowskiego muzeum, rozpoczną się już 21 lutego 2017 roku. Zaś 9 marca w budynku  gimnazjum zostanie otwarta stała wystawa pod tytułem „Zoom na nasze miasto, czyli co wiesz o Piotrkowie”.
Na ekspozycję złożą się wybrane obiekty i ulice „dawniej i dziś” oraz sylwetki znanych piotrkowian. Natomiast w  maju klasy II i III będą poznawać swoje miasto, jego historię i tajemnice podczas wycieczek, organizowanych przez oddział PTTK w Piotrkowie Trybunalskim.

Nasza uczennica, a zarazem zawodniczka klubu UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski Julia Chudy  otrzymała powołanie na zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet WU15
w Wałbrzychu, które odbędzie się w dn. 03-05.03.2017.
Serdecznie gratulujemy powołania i życzymy dalszych sukcesów.

W ostatnim tygodniu I semestru odbyły się w Gimnazjum nr 2 szkolne konkursy z języka niemieckiego i języka angielskiego.
W dniu 9 stycznia 2017 roku w konkursie pt." Pobyt Adama Mickiewicza w Niemczech na emigracji" wzięło udział 25 uczniów z klas I- III. Najlepsze miejsca zajęli:

I miejsce Izabela Rejniak z klasy  IIIc
II miejsce Weronika Kaszubska z klasy IIb
III miejsce Dominkika Krawczyk z klasy IIb

W dniu 12 stycznia 2017 roku odbyło się dyktando z języka angielskiego. W zmaganiach brało udział
12 uczniów. Zwycięzcami zostali:

I miejsce Hubert Pietrzyk z klasy II a
II miejsce ex aequo Kaja Biłokryła oraz Katarzyna Dobosińska z klasy II b
III miejsce Oliwia Mrozińska z klasy IIb

Konkursy zorganizowali Wirginia Rejniak, Anna Michałowska i Ewa Wojtasik

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

W czwartek 5 stycznia 2017 roku dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział
w Mistrzostwach Miasta halowej piłki nożnej w ramach Gimnazjady 2016/2017.
W rywalizacji tej wzięło udział sześć ekip podzielonych na dwie grupy.

+ Gimnazjum nr 2
+ Gimnazjum nr 5 I zespół
+ Gimnazjum nr 4

+ Gimnazjum nr 3
+ Gimnazjum nr 1
+ Gimnazjum nr 5 II zespół

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, 22 grudnia 2016 roku odbył się
w Gimnazjum nr 2  koncert kolęd przygotowany przez uczniów pod kierunkiem
p. Jadwigii Molki. Tego dnia ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego
pt. " Projekt ozdoby świątecznej", który został rozstrzygnięty 19 grudnia 2016 roku. Organizatorami konkursu byli Rada Osiedla Wyzwolenia oraz nauczyciele świetlicy szkolnej- Jadwiga Molka, Zofia Cieślak i Anna Leitgeber. Komisja konkursowa wybrała 20 najlepszych prac uczniów. Oto wyniki:

1. Wiktoria Niespodziańska - I C
2. Weronika Widawska - II B
3.  Marcin Gąsior - IIIA
4. Adrian Wędzonka- IIIA
5. Zuzanna Bagińska - IIB
6. Nikola Ponczyńska - IB
7. Natalia Gal - IIIC
8.  Radosław  Michalczyk - IIIA
9.  Łukasz Szefer - IIB
10. Piotr Robak - IIIA
11.Zuzanna Dołgin - IIB
12.Wiktor Miśkiewicz - IC
13. Laura Cieślak - IB
14.Grzegorz Czerkawski - IIIA
15. Justyna Podlewska - IB
16. Zuzanna Olszewska - IC
17.  Eliza Dziadczyk - IC
18.  Agata Kulman - IC
19.  Wiktoria Próba - IA
20.  Katarzyna Gaik - IC

Po wspólnym kolędowaniu, uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w wigiliach klasowych.

Dnia 20 grudnia 2016 roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja przeciw dopalaczowi Mocarz. Spotkanie dla młodzieży poprowadziła pani Katarzyna Dębińska
z Wydziału do Spraw Przestępczości Narkotykowej i Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Rozdano także specjalnie przygotowany na tę akcję komiks.
Boże Dziecię znów zakwili w stajeneczce chłodnej.
Otwórzmy więc nasze serca, przyjmijmy Je godnie.
Niech kolęda radość niesie, przy stole jednoczy.
Tych, co marzną niech ogrzeje żar grudniowej nocy.
Niech się zbudzi w nas nadzieja, troski zetrze z twarzy,
A w tym roku nadchodzącym niech się wszystkim darzy.

Zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności
w Nowym Roku
życzą
Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie Gimnazjum nr 2
 Dnia 19 grudnia 2016 roku odbyła się wycieczka do Warszawy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Wycieczka była formą nagrody dla 50 uczniów biorących udział
w konkursie " Powstanie Warszawskie". Cały wyjazd fundowała Rada Osiedla Wyzwolenia. Uczniowie mogli poczuć  atmosferę powstańczą i wczuć się w sytuację bohaterów narodowych. DZIĘKUJEMY BARDZO!
UWAGA!!! Prosimy rodziców i nauczycieli o zapoznanie się z obowiązującym od
1 stycznia 2017 roku "Regulaminem opłat za obiady".
Szczegóły  w załączniku oraz w zakładce Świetlica.
Dnia 1 grudnia 2016 roku uczennice naszej szkoły Izabela Rejniak, Wiktoria Kolbus
i Katarzyna Dobosińska, wzięły udział w konkursie wojewódzkim w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Tytuł konkursu "Włączmy  się do wspólnego działania - razem przeciw AIDS ". Opiekun- Karolina Artowicz- Latocha.

e-mail: gimnazjum2@gimnazjum2.piotrkow.pl

Czwartek 17 sierpnia 2017

Bertram, Jacek, Miron, Zawisza, Anita, Jaczewoj, Liberat, Eliza, Joanna, Anastazja, Julianna, Angelika, Serwiusz, Żaneta