Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

Zespół teatralny „Maska” z Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim wziął udział
w dniach 20-22 maja 2016 roku w 43. Wadowickich Spotkaniach Teatralnych „Zgraja”. Uczniowie wystawili spektakl pt. „Drzewo G.” Trzy dni wzajemnych twórczych inspiracji oprócz jury obserwowali również studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego z katedry „Teatru i Dramatu”.
Miło nam poinformować, że Gimnazjum nr 2 zdobyło tytuł  w Ogólnopolskim Konkursie "Szkoła Wolna od Dopalaczy", zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.
Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalski wzięli udział w Konkursie Winiary „Żyj smacznie i zdrowo”.
Program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo” skierowany do młodzieży gimnazjalnej ma charakter społeczny. Inicjatywa ma na celu kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, edukowanie w zakresie sztuki kulinarnej i zachęcenie do wspólnego spożywania posiłków. Program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo” nie ma charakteru komercyjnego – w jego ramach nie promuje się, ani nie zachęca do nabywania produktów żywnościowych.

Młodzi artyści z Koła Teatralnego „Maska” pod opieką Agnieszki Olczyk zakwalifikowali się do szczęśliwej trzynastki finału  konkursu ogólnopolskiego - 43. Wadowickich  Spotkań Teatralnych. W dniach od 20 do 22 maja 2016 roku będą uczestniczyć
w prawdziwym święcie teatru - Wadowickich Spotkaniach Teatralnych „Zgraja”,  prezentując spektakl pt. „Drzewo G.”
Uczniowie, oprócz przedstawień konkursowych, będą mogli obejrzeć  monodram
pt. „Kontrabasista” w wykonaniu Jerzego  Stuhra.
Na wadowickiej "Zgrai" nie zabraknie twórczych spotkań, pokazów i ciekawych rozmów.  Zakwalifikowane zespoły wezmą także udział w specjalnym pokazie filmu dyplomowego
pt. "Śpiewający obrusik" przygotowanego przez  studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej
w Łodzi.

W dniach 28- 29 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy II B uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. A oto ich relacja:
Dnia 26 kwietnia 2016 roku uczniowie Gimnazjum nr 2 wzięli udział organizowanym corocznie turnieju pod hasłem  "Ratujmy życie". Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Celem turnieju było promowanie  zagadnień
z zakresu pierwszej pomocy medycznej. Uczestnicy musieli rozwiązywać zarówno zadania teoretyczne, jak i praktyczne.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patrycja Jurdzak, Marcin Gąsior, Jakub Dobosiński, Wiktor Stolarski i Adrian Wędzonka, którzy zajęli piąte miejsce.

Dnia 15 kwietnia 2016 uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w grze miejskiej, której motywem przewodnim był "Piotrków filmowy".Organizatorem imprezy było Centrum Informacji Turystycznej oraz ZSP nr 2.  Celem gry było to, by poprzez zabawę, poszerzyć u młodzieży wiedzę na temat znaczącej roli Piotrkowa w historii kinematografii zarówno rodzimej, jak i światowej. Uczestnicy musieli rozwiązać  zadania o różnym stopniu trudności w jak najkrótszym czasie.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi w 2016 przebiegać będą pod hasłem „Palący temat – Niska emisja”.

Przyłącz się do obchodów Święta Ziemi w naszej szkole:
Na godzinach wychowawczych (po egzaminie gimnazjalnym) każda klasa przygotowuje ekotorbę na zakupy. Przynieś kolorowy papier, bibułę, klej, nożyczki lub inne akcesoria, które mogą przydać się do tego celu.
Weź udział w szkolnym konkursie fotograficznym „Ekomoda”
Weź udział w konkursie plastycznym „Zagrożone krajobrazy”
Weź udział w zbiórce surowców wtórnych (przynieś makulaturę, PET, puszki)

Uczniowie najbardziej zainteresowani i zaangażowani zostaną nagrodzeni!

Co to jest Dzień Ziemi?
Dzień Ziemi są to coroczne akcje przeprowadzane na wiosnę, które mają na celu promowanie ducha ekologii na całym świecie. Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia, a więc dokładnie w momencie wystąpienia równonocy wiosennej na Północnej Półkuli Ziemi. Na półkuli Południowej występuje wtedy  równonoc jesienna.

Sezon wiosenny już w pełni. Koło przyrodnicze rozpoczęło plenerowe spacery po okolicznych terenach zielonych. Głównym punktem zainteresowań dziewcząt z koła jest stajnia MATEO znajdująca nie blisko szkoły. Właściciel stajni pan Mateusz, zgodził się abyśmy pomagały przy pielęgnacji koni. Od kwietnia rozpoczęłyśmy cykliczne wizyty w stajni. Dziewczynki bardzo chętnie zaangażowały się w czesanie
i czyszczenie koni, na których później pod okiem instruktora uczą się jazdy konnej. Mamy nadzieję, że uda nam się nawiązać stałą współpracę z właścicielem stajni
i założyć  szkółkę jeździecką. Opiekunem koła jest p. Anetta Wnuk.
Miło nam poinformować,że zespół teatralny "MASKA", działający w Gimnazjum nr 2 pod kierownictwem p. Agnieszki Olczyk, zdobył II nagrodę w kategorii Teatry Młodzieżowe
( uczniowie szkół gimnazjalnych) na Regionalnym Przeglądzie Teatrów Amotorskich pod patronatem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.
Przegląd odbywał się w dniach 8- 9 kwietnia 2016 roku. Uczniowie naszej szkoły wystąpili z przedstawieniem na podstawie własnego tekstu pt."Drzewo G". Organizatorem Przeglądu był Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Gratulujemy!
Zawodnicy klas sportowych rozegrali trzy mecze kontrolne z drużynami klubowymi występującymi w wojewódzkich ligach juniorów i trampkarzy.

e-mail: gimnazjum2@gimnazjum2.piotrkow.pl

Czwartek 17 sierpnia 2017

Bertram, Jacek, Miron, Zawisza, Anita, Jaczewoj, Liberat, Eliza, Joanna, Anastazja, Julianna, Angelika, Serwiusz, Żaneta